2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > West Midlands >


    West Midlands    
  Athletes  
 
Name Age Gender Sport
Aldridge-Cox, Hannah 21 Female Aquatics (swimming)
Allen-Trew, Caroline, Louise 37 Female Aquatics (swimming)
Allen-Trew, Deborah Helen 29 Female Aquatics (swimming)
Allen-Trew, Katy, Joy 25 Female Aquatics (swimming)
Allen-Trew, Richard James 22 Male Aquatics (swimming)
Andrews, Mai 26 Female Athletics/Track & Field
Austin, Katy 30 Female Aquatics (swimming)
Bailey, Christopher 29 Male Athletics/Track & Field
Bains, Gurjeevan Singh 16 Male Badminton
Baker, Emma 32 Female Aquatics (swimming)
Baker, Ian_ 35 Male Athletics/Track & Field
Baker, Richard 41 Male Aquatics (swimming)
Balu, Nisha Kumari 25 Female Basketball Team
Banner, Michelle Louise 26 Female Aquatics (swimming)
Barlow, Victoria 37 Female Basketball Team
Barton, Harley 15 Male Football (Soccer) Team
Bassi, Gurpreet 18 Male Athletics/Track & Field
Bastock, Michelle Louse_Erika_ 19 Female Football (Soccer) Team
Batham, Matthew 27 Male Football (Soccer) Team
Baughan, Michael 37 Male Aquatics (swimming)
Baxter, Sara 37 Female Aquatics (swimming)
Bemrose, Natalie 15 Female Football (Soccer) Team
Bendall, Emma 34 Female Basketball Team
Bentley, Cameron 12 Male Kayaking
Berry, Anton 35 Male Athletics/Track & Field
Berry, Louise 23 Female Athletics/Track & Field
Berte, Hannah 13 Female Football (Soccer) Team
Biggs, Cheryl 16 Female Aquatics (swimming)
Bird, Duncan 17 Male Athletics/Track & Field
Birdi, Peter 26 Male Athletics/Track & Field
Blundell, Karen 29 Female Table Tennis
Boughey, David 30 Male Football (Soccer) Team
Boyce, Steven Patrick 24 Male Aquatics (swimming)
Bradley, Mervyn Stephen 33 Male Aquatics (swimming)
Bradshaw, Daniel Peter 26 Male Athletics/Track & Field
Bridges, Jason 39 Male Athletics/Track & Field
Britton, Adam 15 Male Aquatics (swimming)
Britton, Dominique 18 Female Aquatics (swimming)
Brookes, Laurie 24 Female Football (Soccer) Team
Brough, Jane 30 Female Athletics/Track & Field
Brunt, George 25 Male Golf
Bull, Andrew 20 Male Football (Soccer) Team
Burns, John 17 Male Aquatics (swimming)
Burnyeat, Colin 39 Male Athletics/Track & Field
Cadden, Edward 46 Male Kwik Cricket
Campbell, Ann-Marie 45 Female Boccia
Capper, Paul Matthew 22 Male Athletics/Track & Field
Cass, Malcolm 39 Male Athletics/Track & Field
Chambers, Thomas Luke 19 Male Aquatics (swimming)
Chenery, Felicity 29 Female Table Tennis
Chesterman, Jennifer Mary 22 Female Athletics/Track & Field
Clarke, Benjamin 32 Male Athletics/Track & Field
Clarke, Fiona Isabelle 14 Female Athletics/Track & Field
Clarke, Winsome 44 Female Table Tennis
Collins, Paul 28 Male Athletics/Track & Field
Connon, Simon 31 Male MATP
Cook, Paul 30 Male Athletics/Track & Field
Crompton, Adam David Harry 20 Male Aquatics (swimming)
Dadd, Cheryl 28 Female Athletics/Track & Field
Dain, Bryan 31 Male Basketball Team
Dancyger, Jamie 23 Male Athletics/Track & Field
Daniel, Laura Claire 30 Female Athletics/Track & Field
Darling, Rachelle Clare 34 Female Gymnastics (Artistic)
Davenport, Matthew 24 Male Athletics/Track & Field
Davies, Alexander 22 Male Table Tennis
Davies, Lee 39 Male Athletics/Track & Field
Davies, Mark 34 Male Athletics/Track & Field
Day, Caroline 17 Female Football (Soccer) Team
Day, Katie 24 Female Aquatics (swimming)
Daykin, Matthew Lee 18 Male Aquatics (swimming)
Daykin, Richard Paul 29 Male Gymnastics (Artistic)
Desmond, Joanne Louise 27 Female Aquatics (swimming)
Din, Sarkib 19 Male Football (Soccer) Team
Douglas, Antonio 30 Male Athletics/Track & Field
Douglas, Dewey Jamal 34 Male Athletics/Track & Field
Draycott, William 18 Male Athletics/Track & Field
Dunbar, Robert 18 Male Table Tennis
Dunbar, Stacey Louise 20 Female Football (Soccer) Team
Dunkley, Jamel 23 Male Football (Soccer) Team
Dunn, Martina 18 Female Athletics/Track & Field
Dyche, Christopher 47 Male Football (Soccer) Team
Earley, James 15 Male Football (Soccer) Team
Eaton, Anthony 29 Male Athletics/Track & Field
Eaton, Ben 32 Male Aquatics (swimming)
Edmonds, Alexander David 17 Male Badminton
Ensor, Rosie Kelly 21 Female Gymnastics (Artistic)
Faria, Naomi 18 Female Football (Soccer) Team
Farmer, Steven 36 Male Athletics/Track & Field
Fearn, Martin 19 Male Badminton
Finch, Christopher Gary 17 Male Gymnastics (Artistic)
Flavell, Alex 17 Male Aquatics (swimming)
France, Anthony 19 Male Kwik Cricket
Freeth, Jamie 19 Male Kwik Cricket
Fry, Benjamin Roy 26 Male Football (Soccer) Team
Fusco, Marco 39 Male Tennis
Gallagher, Steven 28 Male Football (Soccer) Team
Garfield, Andrew Geoffrey 42 Male Aquatics (swimming)
Gavin, Anita 94 Female Aquatics (swimming)
Geier, Jessica Rachel 19 Female Athletics/Track & Field
Gilbert, Mark 17 Male Badminton
Goldsmith, Julie Ann 42 Female Athletics/Track & Field
Gosnell, George 27 Male Aquatics (swimming)
Graham, Julio 18 Male Athletics/Track & Field
Grears, Shane 32 Male Athletics/Track & Field
Gregory, Mark 19 Male Badminton
Griffiths, Stephen 47 Male Table Tennis
Hall, Daniel 20 Male Football (Soccer) Team
Hammond, Richard 18 Male Gymnastics (Artistic)
Hancock, Jane 40 Female Basketball Team
Harper, Ian Paul 22 Male Athletics/Track & Field
Hay, David 15 Male Aquatics (swimming)
Heath, Matthew 25 Male Basketball Team
Hedges, Ashley 18 Male Basketball Team
Hepwood, Gemma Ruth 26 Female Gymnastics (Artistic)
Hickman, Adrian 31 Male Badminton
Hickman, Alex 20 Male Aquatics (swimming)
Hinett, Jayne Elizabeth 34 Female Tennis
Hodgkins, Lindsey 43 Female Athletics/Track & Field
Hodgson, Adam James 29 Male Tennis
Holden, Daniel 19 Male Athletics/Track & Field
Holland, David 34 Male Badminton
Hollins, Daniel 13 Male Athletics/Track & Field
Hope, Daniel Thomas 20 Male Athletics/Track & Field
Hudson, Timothy 18 Male Football (Soccer) Team
Hunt, Emma Louise 18 Female Table Tennis
Hunt, Nicola Jayne 28 Female Basketball Team
Hutchings, George Robert 14 Male Golf
Hyatt, Louisa 14 Female Athletics/Track & Field
Jameson, Darren 42 Male Aquatics (swimming)
Jelly, Stella May 15 Female Kayaking
Jephcott, Ann Marie 28 Female Football (Soccer) Team
Johnson, Barry 39 Male Football (Soccer) Team
Johnson, Briony 18 Female Badminton
Johnson, Richard 16 Male Aquatics (swimming)
Jones, Eleanor Alice 14 Female Athletics/Track & Field
Jones, Emma J. 25 Female Table Tennis
Jones, Gary Alan 42 Male Athletics/Track & Field
Jones, Gwillam 20 Male Table Tennis
Jones, Helen 27 Female Boccia
Jones, Kevin 20 Male Football (Soccer) Team
Jones, Lee 28 Male Athletics/Track & Field
Jones, Martin 47 Male Boccia
Jones, Martin Steven 27 Male Athletics/Track & Field
Jones, Matthew Daniel Thomas 13 Male Athletics/Track & Field
Jones, Michael 25 Male Boccia
Kaur, Sarbjit 28 Female Table Tennis
Keeley, Tom 13 Male Gymnastics (Artistic)
Knight, Matthew 20 Male Badminton
Lane, Sophie Louise 16 Female Athletics/Track & Field
Latham, James 32 Male Basketball Team
Lawford, Amanda Jayne 37 Female Athletics/Track & Field
Leedham, Mark William 21 Male Athletics/Track & Field
Lewis, Jessie 14 Female Football (Soccer) Team
Lines, Clare 25 Female Athletics/Track & Field
Lingard, Richard 48 Male Athletics/Track & Field
Littler, Joshua 16 Male Kayaking
Lowe, Dayle 23 Male MATP
Lowman, Mark 18 Male Badminton
MacDonald, Chelsie 12 Female Football (Soccer) Team
Mack, Stacey 18 Female Kwik Cricket
Madeley, William 24 Male Kwik Cricket
Mansell, Carrie 16 Female Football (Soccer) Team
Marsh, Daniel 25 Male Kayaking
Martin, Amelia 23 Female Athletics/Track & Field
Martin, Hannah 13 Female Football (Soccer) Team
Mason, Paula 37 Female Athletics/Track & Field
McCamley, Joe 19 Male Football (Soccer) Team
McColgan, Daniel 20 Male Athletics/Track & Field
McColl, Zoe 21 Female Badminton
McFadden, Daniel 22 Male Football (Soccer) Team
McGuinness, Joseph 16 Male Aquatics (swimming)
McIntyre, Samantha 21 Female Badminton
McTaggart, John 36 Male Kwik Cricket
Measures, Jennifer Dawn 46 Female Athletics/Track & Field
Monnes, Matthew 27 Male Badminton
Moore, Ann Marie 28 Female Athletics/Track & Field
Morgan, Nicola 25 Female Athletics/Track & Field
Morrell, Graham 20 Male Badminton
Morris, Caroline 39 Female Athletics/Track & Field
Moss, Gail Elizabeth 27 Female Athletics/Track & Field
Moss, Gemma Louise 24 Female Basketball Team
Mountford, Mark 34 Male Basketball Team
Murphy, Richard 20 Male Athletics/Track & Field
Murray, Francis 20 Male Athletics/Track & Field
Nabbs, Daniel 22 Male Table Tennis
Nagle, Matthew 26 Male Football (Soccer) Team
Neale, Louise Jayne 35 Female Athletics/Track & Field
Nelson, Richard 37 Male Basketball Team
Nicholls, Stephanie 20 Female Football (Soccer) Team
Nila, Gurdeep 20 Female MATP
O'Brien, Ben 16 Male Athletics/Track & Field
O'Connor, Joanne Carolyn 37 Female Athletics/Track & Field
O'Shea, Stephen John 32 Male Aquatics (swimming)
Oldfield, Jonathan Peter 24 Male Football (Soccer) Team
Olivier, Sharon Marcelle 37 Female Football (Soccer) Team
Onions, Jane 32 Female Aquatics (swimming)
Ordish, Faith June 33 Female Aquatics (swimming)
Osmond, Heather Elaine 24 Female Kayaking
Palgrave, Bernadette Maria 37 Female Table Tennis
Parker, Andrew 39 Male Aquatics (swimming)
Parker, Michelle Susan 39 Female Athletics/Track & Field
Parkes, Danielle Claire 26 Female Athletics/Track & Field
Parsons, Neil Alfred 25 Male Athletics/Track & Field
Pass, Adrian 28 Male Badminton
Patterson, Carl 45 Male Athletics/Track & Field
Penton, Sean 20 Male MATP
Pinfold, Stuart Andrew 28 Male Athletics/Track & Field
Pointon, Neil Henry 44 Male Athletics/Track & Field
Pooler, Harriet Victoria 16 Female Gymnastics (Artistic)
Powell, Emma 15 Female Gymnastics (Artistic)
Pringle, Sam 18 Female Football (Soccer) Team
Rabone, Charlotte 25 Female MATP
Read, Philip Adrian 54 Male Athletics/Track & Field
Retallick, Katie Louise 19 Female Aquatics (swimming)
Rhoden, Jason 33 Male MATP
Ricketts, Paul Steven 22 Male Table Tennis
Riseborough, Holly Jane 13 Female Gymnastics (Artistic)
Roberts, Darren 17 Male Table Tennis
Roberts, Peter 23 Male Table Tennis
Roberts, Rebecca Louise 28 Female Table Tennis
Roberts, Zachary 17 Male Kayaking
Robinson, David 25 Male Athletics/Track & Field
Robinson, Melvyn 32 Male MATP
Robinson, William 14 Male Football (Soccer) Team
Ross, Elise 14 Female Aquatics (swimming)
Round, Jennifer 20 Female Aquatics (swimming)
Rudge, Emmline 30 Female Athletics/Track & Field
Russ, Jade 24 Female Kayaking
Ryan, Gavin 41 Male Athletics/Track & Field
Samuels, Neil John 33 Male Tennis
Saxton, Jordan 18 Male Athletics/Track & Field
Schurian, Daniel 20 Male Badminton
Shackleton, Matthew J 16 Male Football (Soccer) Team
Shelley, Louise 42 Female Basketball Team
Silvester, Gregory Peter 32 Male Table Tennis
Simpson, Everton Garth 34 Male Table Tennis
Smith, Adam James 19 Male Athletics/Track & Field
Smith, Christopher 32 Male Athletics/Track & Field
Smith, Daniella 17 Female Badminton
Smith, Kathryn 27 Female Kayaking
Smith, Lindon 14 Male Football (Soccer) Team
Smith, Nigel 36 Male Athletics/Track & Field
Smith, Samantha 13 Female Gymnastics (Artistic)
Southern, Mark John 36 Male Athletics/Track & Field
Stannoch, Alan Jeffrey 37 Male Aquatics (swimming)
Stanton, Paul 32 Male Aquatics (swimming)
Stanton, Ryan 22 Male MATP
Starkey, Peter 20 Male Basketball Team
Steen, Gemma 32 Female MATP
Stokes, Steven Lee 19 Male Athletics/Track & Field
Stone, Vicky 31 Female Athletics/Track & Field
Stringer, Christopher Peter 36 Male Aquatics (swimming)
Styles, Richard Lea 22 Male Aquatics (swimming)
Swallow, Garry John 42 Male Athletics/Track & Field
Taylor, Duncan John 29 Male Badminton
Taylor, Rosie 23 Female Kwik Cricket
Taylor, Shirley 42 Female Aquatics (swimming)
Thacker, Matthew 27 Male Aquatics (swimming)
Thomas, Rachel 42 Female Badminton
Tijani, Ahmed 25 Male Football (Soccer) Team
Tims, Natalie 36 Female Aquatics (swimming)
Tolley, Lucy 34 Female Badminton
Turnbull, Gary 17 Male Athletics/Track & Field
Turner, Shaun 17 Male Football (Soccer) Team
Valentine, Matthew John 23 Male Basketball Team
Vernon, Gary 27 Male Athletics/Track & Field
Wakelam, Carly 18 Female Kwik Cricket
Walker, Angela 38 Female Kwik Cricket
Walters, Samantha 42 Female Athletics/Track & Field
Wanless, Alison 48 Female Aquatics (swimming)
Ward, Chloe 17 Female Gymnastics (Artistic)
Warner, Mandy 37 Female Aquatics (swimming)
Watts, Jordan 10 Male Athletics/Track & Field
Webster, Gabrielle 14 Female Athletics/Track & Field
Webster, Jordan 21 Male Badminton
Wedgbury, Jonathon Douglas 34 Male Athletics/Track & Field
West, Robert 22 Male Athletics/Track & Field
Whale, Joshua 16 Male Aquatics (swimming)
Wheawall, Ruth Helen 33 Female Athletics/Track & Field
Whitehouse, Sarah Rachel 21 Female Gymnastics (Artistic)
Whitmore, Daniel Leigh 18 Male Aquatics (swimming)
Whitty, Michael 40 Male Aquatics (swimming)
Wilkes, Christopher 25 Male Football (Soccer) Team
Willden, Janice 64 Female Athletics/Track & Field
Williams, Damien 13 Male Aquatics (swimming)
Williams, Tom 17 Male Athletics/Track & Field
Williams, Zoe 23 Female MATP
Willis, Louise 30 Female Athletics/Track & Field
Wilson, Carl 22 Male Kayaking
Wilson, Olivia_ 13 Female Athletics/Track & Field
Wolverson, Emily Victoria 17 Female Gymnastics (Artistic)
Wood, Richard James Henry 26 Male Kayaking
Woodward, Claire Anne 28 Female Basketball Team
Wooten, Matthew 24 Male Athletics/Track & Field
Young, Emma 33 Female Kwik Cricket
Young, Marie 41 Female Athletics/Track & Field
 


Generated on 21/08/2009