2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > Southern >


    Southern    
  Athletes  
 
Name Age Gender Sport
Abrahams, Henry 67 Male Ten Pin Bowling
Andresier, Jackie Lesley 45 Female Ten Pin Bowling
Baker, Jonathan 33 Male Athletics/Track & Field
Balance, Sinead Anne 17 Female Gymnastics (Artistic)
Barsam, Daniel 44 Male Ten Pin Bowling
Bartholomew, Phillip 39 Male Athletics/Track & Field
Beane, Sarah 28 Female Athletics/Track & Field
Benwell, Jonathan 20 Male Football (Soccer) Team
Bichard, Jamie Johnathon 24 Male Cycling
Black, Lawrence 55 Male Athletics/Track & Field
Bolas, Stephen 32 Male Gymnastics (Artistic)
Bonnar, Aaron 13 Male Gymnastics (Artistic)
Boswell, Sandy 13 Female Netball
Brackstone, Mervyn 35 Male Athletics/Track & Field
Brehaut, James 15 Male Football (Soccer) Team
Brown, Mariam 14 Female Netball
Bryant, Jessica 16 Female Netball
Buchanan, Natalie Marie 24 Female Gymnastics (Artistic)
Buckell, Paige 9 Female Gymnastics (Artistic)
Buesnel, Alex 16 Male Gymnastics (Artistic)
Cerveira, Fabio 17 Male Gymnastics (Artistic)
Chapman, Garry Lee 35 Male Badminton
Chivers, Katrina 24 Female Athletics/Track & Field
Clyde-Smith, Eloise 13 Female Gymnastics (Artistic)
Coleman, Mark 21 Male Athletics/Track & Field
Collins, Amy Louise 17 Female Equestrian
Coombs, Victoria 17 Female Athletics/Track & Field
Cooper, Alex 17 Male Athletics/Track & Field
Cotton, Dawn 38 Female Athletics/Track & Field
Cox, Lee 29 Male Sailing
Crimp, Andrew Charles 43 Male Indoor Bowls
Davidson, Daniel Andrew 19 Male Football (Soccer) Team
Davis, Lennie 59 Male Ten Pin Bowling
Davis, Tony Alan 20 Male Football (Soccer) Team
Dayson-Smith, Robin 21 Female Athletics/Track & Field
Dowinton, Reginald 72 Male Indoor Bowls
Dundon, Trevor 35 Male Athletics/Track & Field
Dunn, Samantha 38 Female Boccia
Elliott-Welch, Alexander 17 Male Gymnastics (Artistic)
Evans, Timothy 22 Male Football (Soccer) Team
Feltham, Alistair Tim 41 Male Table Tennis
Feltham, Duncan George 41 Male Table Tennis
Feutchwanger, Jon 40 Male Athletics/Track & Field
Foss, Christopher John 22 Male Football (Soccer) Team
Fox, Simon 38 Male Ten Pin Bowling
Frost, Lee Alexander 41 Male Athletics/Track & Field
Gilmour, Johnny 33 Male Athletics/Track & Field
Girvan, Peter 35 Male Athletics/Track & Field
Godel, Samantha Katie 18 Female Gymnastics (Artistic)
Goldsack, Julie 45 Female Badminton
Grainger, Abigail 13 Female Netball
Green, Melvyn 67 Male Boccia
Haddock, Theresa 28 Female Sailing
Halstuck, Moses 55 Male Boccia
Hamilton, Ricardo Ian 19 Male Gymnastics (Artistic)
Hampton, Laura Janine 27 Female Gymnastics (Artistic)
Hardwick, Ian 36 Male Sailing
Harley, Neil 27 Male Kayaking
Hawkesworth, Mathew David 37 Male Athletics/Track & Field
Headley, Paige 11 Female Netball
Hicks, Ashton 18 Male Gymnastics (Artistic)
Howard, Philip_ 57 Male Kayaking
Ijady, Jason 39 Male Athletics/Track & Field
Jacobson, Tommy George 17 Male Gymnastics (Artistic)
Jones, Gemma 18 Female Athletics/Track & Field
Jones, Nic 35 Male Sailing
Kennett, Michael 31 Male Sailing
Kenny, Melissa 42 Female Aquatics (swimming)
Kirkland, Alexa 12 Female Gymnastics (Artistic)
Kirkland, Matthew 9 Male Gymnastics (Artistic)
Lang, James 12 Male Gymnastics (Artistic)
Law, Teresa 25 Female Gymnastics (Artistic)
Lee, Lisa 14 Female Netball
Lee, Philip 46 Male Equestrian
Leighton, Mark 39 Male Athletics/Track & Field
Lemon, Anne 47 Female Ten Pin Bowling
Lewis, Matthew_ 18 Male Football (Soccer) Team
Lewis, Sebastian 19 Male Athletics/Track & Field
Lodwidge, Lynsey 25 Female Athletics/Track & Field
Lowe, Karl 22 Male Athletics/Track & Field
Luxon, Richard John 26 Male Football (Soccer) Team
Mabbley, Peter Kevin 28 Male Football (Soccer) Team
Maddison, Grace 13 Female Netball
Manning, Holly Louise 23 Female Gymnastics (Artistic)
Manning, Richard 41 Male Athletics/Track & Field
Marfleet, Katherine 21 Female Gymnastics (Rhythmic)
Martin, Abi 20 Female Athletics/Track & Field
Martin, Andrew 26 Male Football (Soccer) Team
Miles, Martyn Richard 19 Male Gymnastics (Artistic)
Moore, Aaron Thomas 20 Male Football (Soccer) Team
Morse, Stacey 24 Female MATP
Moss, Sam 25 Male Athletics/Track & Field
Mullinger, David James 29 Male Athletics/Track & Field
Murray, Daniel 28 Male Football (Soccer) Team
Newton, Daniel 27 Male Athletics/Track & Field
O'Brien, Kiara 15 Female Gymnastics (Artistic)
Parsons, David James 44 Male Aquatics (swimming)
Pearson, Liza 40 Female Athletics/Track & Field
Pegg, Joshua 17 Male Football (Soccer) Team
Persaud, Melanie Nadira 32 Female Athletics/Track & Field
Philipson, Thomas Anthony 27 Male Athletics/Track & Field
Price, Garry Alec 45 Male Athletics/Track & Field
Primhak, Julian 52 Male Ten Pin Bowling
Rabie, Max Stuart 40 Male Athletics/Track & Field
Rammell, Andrew 24 Male Athletics/Track & Field
Reis, Rui Manuel 33 Male Gymnastics (Artistic)
Roberts, Mark 32 Male Athletics/Track & Field
Robins, Colin James 25 Male Football (Soccer) Team
Rosen, David 40 Male Athletics/Track & Field
Rosenblatt, Stephen 63 Male Boccia
Rowe, Paul David 43 Male Indoor Bowls
Ryland, Jennifer 24 Female Athletics/Track & Field
Scott, Ieuan 25 Male Athletics/Track & Field
Sharpe, Jannette 22 Female Gymnastics (Artistic)
Shaw, Neil 48 Male Athletics/Track & Field
Shepherd, Joanne Louise 32 Female Sailing
Shepherd, John 58 Male Sailing
Smale, Harry Robert 18 Male Gymnastics (Artistic)
Sparks, Andrew 37 Male Athletics/Track & Field
Stallard, Laura 16 Female Gymnastics (Rhythmic)
Stead, Ray Frederick 55 Male Sailing
Stubbs, Jennifer 18 Female Gymnastics (Artistic)
Stubbs, Rory 15 Male Gymnastics (Artistic)
Taylor, Wayne 26 Male Athletics/Track & Field
Thompson, Robin 22 Male Sailing
Timberlake, Abygayle 16 Female Netball
Treisman, Stephen 41 Male Athletics/Track & Field
Truelove, Richard Edward 44 Male Indoor Bowls
Vile, Matthew Ross 26 Male Aquatics (swimming)
Walters, Darren Michael 39 Male Athletics/Track & Field
Watson, Josephine 15 Female Netball
Webb, Paul Francis 39 Male Athletics/Track & Field
Webber, Howard 60 Male Boccia
Weiss, Martin 44 Male Athletics/Track & Field
Weller, Adam 11 Male Athletics/Track & Field
Whitehead, Michael 20 Male Sailing
Whyman, Paul 28 Male Gymnastics (Artistic)
Williams, Eliza 14 Female Netball
Williams, Elizabeth Margaret 26 Female Gymnastics (Rhythmic)
Williams, Gary David 27 Male Football (Soccer) Team
Winterflood, Sam 19 Male Football (Soccer) Team
Wolman, Graeme 54 Male Ten Pin Bowling
Wood, Kevin 27 Male Athletics/Track & Field
 


Generated on 21/08/2009