2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > AT 400M Run >


    AT 400M Run    
 
Final Round
 

  Division 01  29/07/2009 10:30 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Niven, Hazel Mary Grace 28 Fife F 64 5 01:36.99 01 01:27.95 1st
Gorman, Elaine 31 Scotland West F 167 4 01:33.31 01 01:28.82 2nd
Persaud, Melanie Nadira 32 Southern F 252 3 01:44.66 01 01:43.66 3rd
 


  Division 02  29/07/2009 10:45 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
McLaughlan, Laura Mary 30 Scotland West F 178 4 01:21.48 02 01:16.38 1st
Williamson, Lorna 37 Scotland West F 189 5 01:22.28 02 01:20.67 2nd
Rodney, Roisin 21 Greater London F 96 3 01:26.62 02 01:38.81 3rd
 


  Division 03  30/07/2009 10:30 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Coleman, Mark 21 Southern M 229 3 01:41.67 03 00:00.00
Gorman, Daniel 39 Yorkshire & Humberside M 403 4 01:38.93 03 01:35.94 1st
Gleadell, John 28 East Midlands M 20 5 01:39.68 03 01:37.64 2nd
Rabie, Max Stuart 40 Southern M 255 2 01:54.65 03 01:47.03 3rd
Rosen, David 40 Southern M 258 6 01:41.88 03 01:37.73 DQ-LI
 


  Division 04  30/07/2009 10:35 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Cole, Andrew Gareth 29 Yorkshire & Humberside M 398 6 01:30.65 04 00:00.00
Bailey, Christopher 29 West Midlands M 298 4 01:27.31 04 01:24.73 1st
Hendrie, Alan 29 Lothian M 121 5 01:27.78 04 01:26.21 2nd
Bartholomew, Phillip 39 Southern M 224 2 01:30.71 04 01:28.16 3rd
Davies, Mark 34 West Midlands M 321 3 01:28.13 04 01:29.00 4th
Collins, Kevin 21 Yorkshire & Humberside M 399 7 01:35.17 04 01:29.17 5th
Hutchins, Kevin 36 Yorkshire & Humberside M 408 1 01:36.23 04 01:36.25 6th
 


  Division 05  30/07/2009 10:40 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Oats, Ian 44 South West M 221 2 01:26.81 05 00:00.00
Bulzacchelli, Andrew 21 East Midlands M 16 4 01:21.13 05 01:19.56 1st
Wilson, Douglas James 44 Northern M 150 5 01:23.03 05 01:23.78 2nd
Brearley, Wayne Peter 30 East Midlands M 15 6 01:25.51 05 01:25.55 3rd
Ryan, Gavin 41 West Midlands M 371 3 01:24.84 05 01:28.53 4th
 


  Division 06  30/07/2009 10:45 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Bradley, Niall 21 Eastern M 32 4 01:15.79 06 01:10.20 1st
Mudie, Peter James 29 Tayside M 275 3 01:16.69 06 01:14.76 2nd
Berry, Anton 35 West Midlands M 301 2 01:19.53 06 01:16.73 3rd
Hall, James 27 Eastern M 36 7 01:19.84 06 01:17.66 4th
Scott, Ieuan 25 Southern M 260 6 01:18.57 06 01:17.80 5th
Bryson, Charles 48 Lothian M 119 5 01:16.33 06 01:12.62 DQ-LI
 


  Division 07  30/07/2009 10:50 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Curtis, Tristan 19 South East M 193 5 01:09.86 07 01:03.19 1st
Winsborough, Keir 33 Fife M 72 3 01:10.34 07 01:07.50 2nd
Lowe, Karl 22 Southern M 245 4 01:09.21 07 01:07.61 3rd
Finlayson, Niall 16 Forth Valley M 75 7 01:14.56 07 01:07.80 4th
Henton, Jamie 21 Northern M 141 6 01:10.71 07 01:09.02 5th
Brown, Iain Thomas 56 Yorkshire & Humberside M 397 1 01:14.80 07 01:11.59 6th
Bellis, David 44 Wales M 282 2 01:11.14 07 01:15.02 7th
 


  Division 08  30/07/2009 10:55 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
McNee, Steven 16 Scotland West M 180 4 01:04.80 08 01:03.97 1st
Reilly, John 29 South East M 215 5 01:05.89 08 01:04.78 2nd
Davis, Daniel 22 Eastern M 34 2 01:07.94 08 01:05.60 3rd
Roche, Harry 21 Greater London M 95 6 01:07.84 08 01:07.65 4th
McCallum, Neil Duncan 38 Yorkshire & Humberside M 416 3 01:06.17 08 01:07.89 5th
 


  Division 09  30/07/2009 11:00 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Ferrol, Robert 17 Scotland West M 160 4 00:59.20 09 00:58.69 1st
McFarlane, Stuart 22 Scotland West M 177 5 01:01.11 09 01:00.20 2nd
Callendar, Phillip 20 Fife M 54 6 01:02.42 09 01:01.21 3rd
Bromley, Andrew 19 Wales M 283 3 01:02.22 09 01:01.98 4th
Taylor, Wayne 26 Southern M 263 2 01:02.85 09 01:02.88 5th
Mullin, Barry 26 Scotland West M 181 7 01:02.99 09 01:03.24 6th
 


 
Preliminary Round
 

  Division 01  29/07/2009 10:30 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
McLaughlan, Laura Mary 30 Scotland West F 178 4 01:18.00 01 01:21.48
Niven, Hazel Mary Grace 28 Fife F 64 5 01:23.00 01 01:36.99
Williamson, Lorna 37 Scotland West F 189 5 01:18.40 01 01:22.28
Gorman, Elaine 31 Scotland West F 167 4 01:37.40 01 01:33.31
Rodney, Roisin 21 Greater London F 96 3 01:16.67 01 01:26.62
Persaud, Melanie Nadira 32 Southern F 252 3 01:40.00 01 01:44.66
 


  Division 02  29/07/2009 10:45 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Bulzacchelli, Andrew 21 East Midlands M 16 4 01:45.00 02 01:21.13
Gorman, Daniel 39 Yorkshire & Humberside M 403 4 01:41.00 02 01:38.93
Hendrie, Alan 29 Lothian M 121 5 01:45.00 02 01:27.78
Rabie, Max Stuart 40 Southern M 255 2 01:58.90 02 01:54.65
 


  Division 03  27/07/2009 13:30 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Coleman, Mark 21 Southern M 229 3 01:38.60 03 01:41.67
Wilson, Douglas James 44 Northern M 150 5 01:30.00 03 01:23.03
Gleadell, John 28 East Midlands M 20 5 01:32.31 03 01:39.68
Davies, Mark 34 West Midlands M 321 3 01:32.80 03 01:28.13
Hutchins, Kevin 36 Yorkshire & Humberside M 408 1 01:37.00 03 01:36.23
 


  Division 04  27/07/2009 13:35 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Oats, Ian 44 South West M 221 2 01:24.30 04 01:26.81
Winsborough, Keir 33 Fife M 72 3 01:24.50 04 01:10.34
Bartholomew, Phillip 39 Southern M 224 2 01:26.90 04 01:30.71
Hall, James 27 Eastern M 36 7 01:27.20 04 01:19.84
Ryan, Gavin 41 West Midlands M 371 3 01:22.03 04 01:24.84
Scott, Ieuan 25 Southern M 260 6 01:24.40 04 01:18.57
Collins, Kevin 21 Yorkshire & Humberside M 399 7 01:27.30 04 01:35.17
Rosen, David 40 Southern M 258 6 01:26.50 04 01:41.88
 


  Division 05  27/07/2009 13:40 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Bradley, Niall 21 Eastern M 32 4 01:16.30 05 01:15.79
Bailey, Christopher 29 West Midlands M 298 4 01:18.13 05 01:27.31
Berry, Anton 35 West Midlands M 301 2 01:18.72 05 01:19.53
Finlayson, Niall 16 Forth Valley M 75 7 01:18.00 05 01:14.56
Bellis, David 44 Wales M 282 2 01:16.00 05 01:11.14
 


  Division 06  27/07/2009 13:45 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
McNee, Steven 16 Scotland West M 180 4 01:13.20 06 01:04.80
Callendar, Phillip 20 Fife M 54 6 01:10.00 06 01:02.42
Davis, Daniel 22 Eastern M 34 2 01:12.20 06 01:07.94
Lowe, Karl 22 Southern M 245 4 01:13.00 06 01:09.21
Brearley, Wayne Peter 30 East Midlands M 15 6 01:10.08 06 01:25.51
Henton, Jamie 21 Northern M 141 6 01:11.40 06 01:10.71
 


  Division 07  27/07/2009 13:50 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Cole, Andrew Gareth 29 Yorkshire & Humberside M 398 6 01:07.50 07 01:30.65
Reilly, John 29 South East M 215 5 01:07.10 07 01:05.89
Mudie, Peter James 29 Tayside M 275 3 01:09.00 07 01:16.69
Roche, Harry 21 Greater London M 95 6 01:09.50 07 01:07.84
McCallum, Neil Duncan 38 Yorkshire & Humberside M 416 3 01:09.65 07 01:06.17
 


  Division 08  27/07/2009 13:55 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Curtis, Tristan 19 South East M 193 5 01:04.50 08 01:09.86
McFarlane, Stuart 22 Scotland West M 177 5 01:04.50 08 01:01.11
Bromley, Andrew 19 Wales M 283 3 01:03.40 08 01:02.22
Taylor, Wayne 26 Southern M 263 2 01:03.70 08 01:02.85
Mullin, Barry 26 Scotland West M 181 7 01:06.90 08 01:02.99
Bryson, Charles 48 Lothian M 119 5 01:03.00 08 01:16.33
 


  Division 09  27/07/2009 14:00 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Ferrol, Robert 17 Scotland West M 160 4 00:58.50 09 00:59.20
Brown, Iain Thomas 56 Yorkshire & Humberside M 397 1 00:00.00 09 01:14.80
 


Generated on 21/08/2009