2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > AT 1500M Run >


    AT 1500M Run    
 
Final Round
 

  Division 01  30/07/2009 14:30 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Curtis, Tristan 19 South East M 193 4 06:40.21 01 06:20.23 1st
Bloor, Andrew David 23 Scotland West M 152 5 06:53.72 01 06:41.58 2nd
Gavin, Leanne 15 Scotland West F 163 3 06:58.78 01 06:57.11 3rd
Bridges, Jason 39 West Midlands M 306 6 07:41.36 01 07:29.47 4th
Fricker, Matthew 17 South East M 196 2 09:55.02 01 09:21.66 5th
 


  Division 02  30/07/2009 14:45 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Byron, Daniel 18 Fife M 53 3 05:53.12 02 05:39.35 1st
Rice, Michael 21 Fife M 66 4 05:49.11 02 05:41.85 2nd
Jones, Gary Alan 42 West Midlands M 338 6 05:53.14 02 05:43.07 3rd
Hall, James 27 Eastern M 36 5 05:52.27 02 05:50.66 4th
Brown, Iain Thomas 56 Yorkshire & Humberside M 397 7 06:14.63 02 06:01.46 5th
Bryson, Charles 48 Lothian M 119 2 05:58.45 02 06:08.74 6th
Southern, Mark John 36 West Midlands M 376 1 06:16.74 02 06:30.64 7th
 


  Division 03  30/07/2009 15:00 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Rayment, Alister 18 Eastern M 43 5 05:23.73 03 05:16.32 1st
Bradie, Jordan 15 Scotland West M 153 4 05:22.93 03 05:30.56 2nd
Paterson, Maurice 27 Fife M 65 1 05:38.43 03 05:32.23 3rd
Watt, Darren Thomas 14 Scotland West M 187 7 05:38.15 03 05:35.58 4th
Taylor, Wayne 26 Southern M 263 3 05:28.18 03 05:37.06 5th
Heywood, Ray 20 Yorkshire & Humberside M 406 6 05:33.42 03 05:39.87 6th
McLeod, Kenneth Alan 34 Tayside M 274 2 05:37.28 03 05:41.49 7th
 


  Division 04  30/07/2009 15:15 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Hendrie, Alan 29 Lothian M 121 4 00:00.00 04 00:00.00
Saunders, Vincent 20 South East M 217 5 00:00.00 04 00:00.00
Miller, Owen 17 Fife M 60 3 04:27.34 04 04:19.50 1st
Morris, Stephen Anthony 20 Wales M 292 6 04:30.25 04 04:19.93 2nd
Dancyger, Jamie 23 West Midlands M 317 2 04:46.32 04 04:38.62 3rd
Terry,Kyle, 15 Scotland West M 184 7 04:55.88 04 04:45.58 4th
 


 
Preliminary Round
 

  Division 01  28/07/2009 10:30 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Hendrie, Alan 29 Lothian M 121 4 07:15.00 01 00:00.00
Bloor, Andrew David 23 Scotland West M 152 5 08:01.00 01 06:53.72
Gavin, Leanne 15 Scotland West F 163 3 07:46.00 01 06:58.78
Bridges, Jason 39 West Midlands M 306 6 07:40.90 01 07:41.36
Fricker, Matthew 17 South East M 196 2 08:52.00 01 09:55.02
Bryson, Charles 48 Lothian M 119 2 07:03.00 01 05:58.45
 


  Division 02  28/07/2009 10:40 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Saunders, Vincent 20 South East M 217 5 06:55.00 02 00:00.00
Byron, Daniel 18 Fife M 53 3 06:10.00 02 05:53.12
Rice, Michael 21 Fife M 66 4 06:45.78 02 05:49.11
Jones, Gary Alan 42 West Midlands M 338 6 06:06.21 02 05:53.14
Watt, Darren Thomas 14 Scotland West M 187 7 06:36.00 02 05:38.15
Hall, James 27 Eastern M 36 5 06:16.00 02 05:52.27
Heywood, Ray 20 Yorkshire & Humberside M 406 6 06:10.40 02 05:33.42
 


  Division 03  28/07/2009 10:50 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Rayment, Alister 18 Eastern M 43 5 05:30.00 03 05:23.73
Curtis, Tristan 19 South East M 193 4 05:47.00 03 06:40.21
Bradie, Jordan 15 Scotland West M 153 4 05:56.00 03 05:22.93
Paterson, Maurice 27 Fife M 65 1 05:35.93 03 05:38.43
Taylor, Wayne 26 Southern M 263 3 05:49.00 03 05:28.18
Brown, Iain Thomas 56 Yorkshire & Humberside M 397 7 05:45.00 03 06:14.63
McLeod, Kenneth Alan 34 Tayside M 274 2 05:32.00 03 05:37.28
 


  Division 04  28/07/2009 11:00 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Miller, Owen 17 Fife M 60 3 04:32.05 04 04:27.34
Morris, Stephen Anthony 20 Wales M 292 6 04:22.00 04 04:30.25
Dancyger, Jamie 23 West Midlands M 317 2 04:53.00 04 04:46.32
Terry,Kyle, 15 Scotland West M 184 7 05:10.00 04 04:55.88
Southern, Mark John 36 West Midlands M 376 1 05:10.00 04 06:16.74
 


Generated on 21/08/2009