2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > AT 800M Run >


    AT 800M Run    
 
Final Round
 

  Division 02  29/07/2009 12:05 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Anderson, Bruce 45 Forth Valley M 73 5 03:44.73 02 03:39.77 1st
Hendrie, Alan 29 Lothian M 121 4 03:38.51 02 03:44.82 2nd
Rabie, Max Stuart 40 Southern M 255 3 04:02.26 02 03:54.62 3rd
Gleadell, John 28 East Midlands M 20 6 04:03.71 02 04:14.48 4th
Fricker, Matthew 17 South East M 196 2 04:58.68 02 05:35.37 5th
 


  Division 03  29/07/2009 12:10 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Hall, James 27 Eastern M 36 4 03:00.12 03 02:56.12 1st
McLaughlan, Laura Mary 30 Scotland West F 178 5 03:03.63 03 03:02.05 2nd
Southern, Mark John 36 West Midlands M 376 3 03:06.28 03 03:03.43 3rd
Parsons, Neil Alfred 25 West Midlands M 363 2 03:23.46 03 03:10.73 4th
Bloor, Andrew David 23 Scotland West M 152 6 03:18.73 03 03:17.10 5th
Gavin, Leanne 15 Scotland West F 163 1 03:29.10 03 03:21.88 6th
Rosen, David 40 Southern M 258 7 03:25.52 03 03:35.96 7th
 


  Division 04  29/07/2009 12:20 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Hannah, Mark 17 Scotland West M 170 1 02:55.60 04 02:35.86 1st
Rayment, Alister 18 Eastern M 43 4 02:45.98 04 02:36.38 2nd
Watt, Darren Thomas 14 Scotland West M 187 8 02:56.35 04 02:41.45 3rd
Rice, Michael 21 Fife M 66 3 02:50.81 04 02:45.78 4th
Byron, Daniel 18 Fife M 53 5 02:50.01 04 02:50.35 5th
Brown, Iain Thomas 56 Yorkshire & Humberside M 397 2 02:52.00 04 02:51.14 6th
Campbell, Tony 15 Scotland West M 156 7 02:54.76 04 03:02.62 7th
Bryson, Charles 48 Lothian M 119 6 02:51.14 04 03:08.93 8th
 


  Division 05  29/07/2009 12:25 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Mullin, Barry 26 Scotland West M 181 2 02:42.61 05 02:35.88 1st
Turner, Richard 27 Wales M 294 4 02:36.37 05 02:38.27 2nd
Reilly, John 29 South East M 215 5 02:39.27 05 02:39.74 3rd
Heywood, Ray 20 Yorkshire & Humberside M 406 3 02:39.44 05 02:41.69 4th
Paterson, Maurice 27 Fife M 65 6 02:41.68 05 02:51.25 5th
 


  Division 06  29/07/2009 12:30 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Morris, Stephen Anthony 20 Wales M 292 4 02:03.53 06 02:03.42 1st
Miller, Owen 17 Fife M 60 5 02:07.21 06 02:11.89 2nd
Terry,Kyle, 15 Scotland West M 184 3 02:23.43 06 02:19.94 3rd
Bradie, Jordan 15 Scotland West M 153 6 02:30.15 06 02:40.49 4th
Saunders, Vincent 20 South East M 217 2 02:32.94 06 04:39.27 5th
 


 
Preliminary Round
 

  Division 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Morris, Stephen Anthony 20 Wales M 292 4 02:05.00 02 02:03.53
Miller, Owen 17 Fife M 60 5 02:10.06 02 02:07.21
Terry,Kyle, 15 Scotland West M 184 3 02:25.00 02 02:23.43
Reilly, John 29 South East M 215 5 02:02.90 02 02:39.27
Paterson, Maurice 27 Fife M 65 6 02:20.00 02 02:41.68
Bryson, Charles 48 Lothian M 119 6 02:18.00 02 02:51.14
 


  Division 03  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Turner, Richard 27 Wales M 294 4 02:40.00 03 02:36.37
Heywood, Ray 20 Yorkshire & Humberside M 406 3 02:40.70 03 02:39.44
Saunders, Vincent 20 South East M 217 2 02:34.80 03 02:32.94
Brown, Iain Thomas 56 Yorkshire & Humberside M 397 2 02:39.00 03 02:52.00
 


  Division 04  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Mullin, Barry 26 Scotland West M 181 2 02:55.00 04 02:42.61
Hall, James 27 Eastern M 36 4 02:54.53 04 03:00.12
Rayment, Alister 18 Eastern M 43 4 02:49.00 04 02:45.98
Bradie, Jordan 15 Scotland West M 153 6 02:50.00 04 02:30.15
Gleadell, John 28 East Midlands M 20 6 02:51.00 04 04:03.71
Fricker, Matthew 17 South East M 196 2 02:52.90 04 04:58.68
Campbell, Tony 15 Scotland West M 156 7 02:49.00 04 02:54.76
 


  Division 05  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Hannah, Mark 17 Scotland West M 170 1 03:09.00 05 02:55.60
McLaughlan, Laura Mary 30 Scotland West F 178 5 03:02.00 05 03:03.63
Hendrie, Alan 29 Lothian M 121 4 03:25.00 05 03:38.51
Watt, Darren Thomas 14 Scotland West M 187 8 03:17.00 05 02:56.35
Parsons, Neil Alfred 25 West Midlands M 363 2 03:14.00 05 03:23.46
 


  Division 06  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Anderson, Bruce 45 Forth Valley M 73 5 03:52.87 06 03:44.73
Southern, Mark John 36 West Midlands M 376 3 03:25.00 06 03:06.28
Rabie, Max Stuart 40 Southern M 255 3 04:00.00 06 04:02.26
Rice, Michael 21 Fife M 66 3 03:33.34 06 02:50.81
Byron, Daniel 18 Fife M 53 5 03:28.00 06 02:50.01
Bloor, Andrew David 23 Scotland West M 152 6 03:46.00 06 03:18.73
Gavin, Leanne 15 Scotland West F 163 1 03:28.00 06 03:29.10
Rosen, David 40 Southern M 258 7 03:42.00 06 03:25.52
 


Generated on 21/08/2009