2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > Tayside >


    Tayside    
  Athletes  
 
Name Age Gender Sport
Alexander, David James 31 Male Golf
Alexander, Keith Duncan 27 Male Aquatics (swimming)
Alexander, Michael 29 Male Badminton
Anderson, Sarah 20 Female Ten Pin Bowling
Balneaves, Christopher 24 Male Athletics/Track & Field
Banik, Michael 62 Male Indoor Bowls
Barron, Monica 27 Female Athletics/Track & Field
Baxby, Ian Keith 37 Male Powerlifting
Bayley, David Wayne 23 Male Football (Soccer) Team
Beaton, Stephanie Jane 20 Female Aquatics (swimming)
Bernard, Sylvia 53 Female Indoor Bowls
Bett, Alison 28 Female Aquatics (swimming)
Black, Jamie 34 Male Ten Pin Bowling
Booth, Paul James 19 Male Powerlifting
Bradford, Ian 48 Male Table Tennis
Buik, Derek Herbert 23 Male Ten Pin Bowling
Carle, Iain Gordon 31 Male Golf
Carlin, David Male Aquatics (swimming)
Cassidy, Martin 20 Male Ten Pin Bowling
Clark, Gavin Bruce 35 Male Aquatics (swimming)
Clark, Nicola 34 Female Ten Pin Bowling
Cornwell, Mandy Julia 35 Female Boccia
Crabb, Brian 27 Male Football (Soccer) Team
Craik, Lee-Ann 28 Female Ten Pin Bowling
Crawford, Cameron David 34 Male Aquatics (swimming)
Crombie, David Bruce 47 Male Boccia
Dickson, Alexander 42 Male Indoor Bowls
Dobbie, James 14 Male Aquatics (swimming)
Docherty, Alison 44 Female Aquatics (swimming)
Docherty, Annette 44 Female Boccia
Driver, Fiona 29 Female Ten Pin Bowling
Edwards, Shirley 45 Female Boccia
Eftekhar, Ebrahim 28 Male Ten Pin Bowling
Fairweather, Bill 42 Male Ten Pin Bowling
Fyfe, Jamie 18 Male Football (Soccer) Team
Gauld, Frances 46 Female Boccia
Gibson, George 31 Male Table Tennis
Gillies, Alistair 17 Male Aquatics (swimming)
Gillilan, Kimberley 21 Female Table Tennis
Glashan, Kelly Ann 34 Female Ten Pin Bowling
Glen, Linda 61 Female Boccia
Goff, Alexander Hill 30 Male Football (Soccer) Team
Greenhowe, Daniel 15 Male Athletics/Track & Field
Hampton, Claire Loiuse 20 Female Aquatics (swimming)
Hunter, Iain Scott 27 Male Equestrian
Johnston, Heather 53 Female Boccia
Kane, Christopher John 28 Male Powerlifting
Kazmi, Zahra Hasan 24 Female Equestrian
Killoh, Debbie Ann 31 Female Ten Pin Bowling
Kinnaird, Michelle Margo 35 Female Powerlifting
Lander, Scott Leslie 24 Male Athletics/Track & Field
Laurence, Michael 37 Male Indoor Bowls
Litterick, James 18 Male Badminton
Mackenzie, Gregor 24 Male Powerlifting
Marshall, Christopher Newman 21 Male Aquatics (swimming)
Mason, Helen Louise 43 Female Boccia
McAulley, William 50 Male Football (Soccer) Team
McCormack, Siobhan 24 Female Ten Pin Bowling
McDonald, Karen Elizabeth Jessie 23 Female Aquatics (swimming)
McFarlane, Steven 20 Male Football (Soccer) Team
McGarry, Thomas 47 Male Indoor Bowls
McKiddie, Gerard James 46 Male Table Tennis
McLeod, Kenneth Alan 34 Male Athletics/Track & Field
McMillan, James William Stewart 34 Male Powerlifting
Megaw, Kevin Robert 30 Male Powerlifting
Meikle, Isabel 46 Female Boccia
Milne, Alison 34 Female Aquatics (swimming)
Morris, Josh 16 Male Equestrian
Moug, Jennifer Sarah 22 Female Equestrian
Mudie, Peter James 29 Male Athletics/Track & Field
Nichol, Colin Patrick 44 Male Football (Soccer) Team
Nicoll, Richard 15 Male Football (Soccer) Team
Niven, Melissa Elizabeth 18 Female Equestrian
Ogilvie, Alison 41 Female Aquatics (swimming)
Ogilvie, Kim 44 Female Indoor Bowls
Orsi, Maria 21 Female Aquatics (swimming)
Perkins, Mark Leslie 30 Male Football (Soccer) Team
Petrie, Edward 46 Male Aquatics (swimming)
Prophet, Anthony 36 Male Aquatics (swimming)
Radunski, Paul Joseph 21 Male Football (Soccer) Team
Reid, Duncan 21 Male Ten Pin Bowling
Reid, Nicola Jayne 20 Female Equestrian
Reid, Robyn 18 Female Aquatics (swimming)
Rennie, Angela 35 Female Athletics/Track & Field
Rennie, Clifford 37 Male Athletics/Track & Field
Rice, Muriel Young 60 Female Indoor Bowls
Richardson, Simon 44 Male Table Tennis
Rink, Timothy Raymond 32 Male Powerlifting
Ross, Martin 23 Male Football (Soccer) Team
Sangster, Craig 17 Male Football (Soccer) Team
Shearer, Blair 15 Male Football (Soccer) Team
Simpson, Robert Alexander 33 Male Powerlifting
Smith, Adam 27 Male Boccia
Smith, Nicholas Erwin 37 Male Football (Soccer) Team
Soutar, Kim 25 Female Aquatics (swimming)
Steers, Annette Suzanna 29 Female Athletics/Track & Field
Stewart, David George Martin 44 Male Ten Pin Bowling
Stewart, Emma Jayne 23 Female Athletics/Track & Field
Sutherland, Liam 18 Male Football (Soccer) Team
Sweeny, Richard 40 Male Aquatics (swimming)
Taylor, Amanda Jane 32 Female Athletics/Track & Field
Thorburn, Dylan 15 Male Aquatics (swimming)
Wallace, Ashley 35 Female Aquatics (swimming)
Watt, John 64 Male Indoor Bowls
White, Matthew 29 Male Ten Pin Bowling
Williamson, Sharon 46 Female Athletics/Track & Field
Winton, Isobel Robertson 57 Female Indoor Bowls
Wood, Amanda 36 Female Ten Pin Bowling
 


Generated on 21/08/2009