2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > Boccia Team Event 3 x 3 >


    Boccia Team Event 3 x 3    
 
Final Round
 

  Division L1 Group 1  25/07/2009 status: Not started  
 
Name Age Gender Bib Delegation Qualifying score Fin div Final score Place
Wales 5 (George/Vaughan/Williams) 61 F 0 0 L1 Group 1 0 1st
North West 1 (Brown/Brown/Moore) 37 F 0 0 L1 Group 1 0 2nd
Grampian 1 (Salvesen/Stewart/Thomson) 23 M 0 0 L1 Group 1 0 3rd
Wales 3 (Davies/Field/George) 28 M 0 0 L1 Group 1 0 4th
Tayside 3 (Crombie/Gauld/Mason) 47 M 0 0 L1 Group 1 0 5th
North West 6 (Bate/Hargreaves/Hughes) 32 M 0 0 L1 Group 1 0 6th
 


  Division L1 Group 2  25/07/2009 status: Not started  
 
Name Age Gender Bib Delegation Qualifying score Fin div Final score Place
Wales 2 (Davies/Davies-Smith/Pedersen) 29 M 0 0 L1 Group 2 0 1st
North West 2 (Crank/Farrell/Goulder) 27 M 0 0 L1 Group 2 0 2nd
Lothian 1 (McCallum/Slack/Wilkie) 24 M 0 0 L1 Group 2 0 3rd
North West 7 (Mason/Platt/Poole) 23 M 0 0 L1 Group 2 0 4th
Grampian 2 (Bowler/Gallant/McBrier) 41 M 0 0 L1 Group 2 0 5th
Southern (Green/Halstuck/Rosenblatt) 67 M 0 0 L1 Group 2 0 6th
Tayside 1 (Docherty/Edwards/Johnston) 53 F 0 0 L1 Group 2 0 7th
 


  Division L1 Group 3  25/07/2009 status: Not started  
 
Name Age Gender Bib Delegation Qualifying score Fin div Final score Place
North West 8 (Bloor/Pointon/Sinclair) 27 M 0 0 L1 Group 3 0 1st
Yorkshire & Humberside 1 (Edwards/Mercer/Ward) 30 M 0 0 L1 Group 3 0 2nd
Wales 4 (Bumford/David/Johnson) 47 M 0 0 L1 Group 3 0 3rd
Grampian 3 (Black/Ewen/Mathers) 31 M 0 0 L1 Group 3 0 4th
North West 4 (Jones/Leyland/Speight) 30 M 0 0 L1 Group 3 0 5th
Tayside 2 (Glen/Meikle/Smith) 61 M 0 0 L1 Group 3 0 6th
 


  Division L2 Group 1  25/07/2009 status: Not started  
 
Name Age Gender Bib Delegation Qualifying score Fin div Final score Place
West Midlands (Campbell/Jones/Jones) 47 M 0 0 L2 Group 1 0 1st
North West 3 (Betney/Davies/Taylor) 52 M 0 0 L2 Group 1 0 2nd
Scotland West 3 (Ferguson/MacDougall/McKellar) 60 M 0 0 L2 Group 1 0 3rd
Lothian 2 (Aitken/McKenzie/Strang) 38 M 0 0 L2 Group 1 0 4th
Yorkshire & Humberside 3 (Brady/Lonsdale/Waite) 64 F 0 0 L2 Group 1 0 5th
Scotland West 1 (Hayes/Napolitano/Smith) 17 F 0 0 L2 Group 1 0 6th
 


  Division L2 Group 2  25/07/2009 status: Not started  
 
Name Age Gender Bib Delegation Qualifying score Fin div Final score Place
Scotland West 2 (Currie/Duffy/Henderson) 31 M 0 0 L2 Group 2 0 1st
North West 5 (Fowler/Hughes/O'Brien) 22 M 0 0 L2 Group 2 0 2nd
Yorkshire & Humberside 2 (Bradley/Hynes/Ibbetson) 55 M 0 0 L2 Group 2 0 3rd
Yorkshire & Humberside 5 (Ding/Pattinson/Richardson) 56 M 0 0 L2 Group 2 0 4th
South East (Fraser/Jeffries/Peacham) 55 M 0 0 L2 Group 2 0 5th
 


  Division L3 Group 1  25/07/2009 status: Not started  
 
Name Age Gender Bib Delegation Qualifying score Fin div Final score Place
Yorkshire & Humberside 4 (Mowforth/Russell/Stafford) 42 M 0 0 L3 Group 1 0 1st
Highland 1 (Maclean/McGinty/Mitchell) 51 M 0 0 L3 Group 1 0 2nd
Northern (Marsh/Pells/Rees) 41 M 0 0 L3 Group 1 0 3rd
Wales 1 (Beynon/Hartery/Stephenson) 36 M 0 0 L3 Group 1 0 4th
 


Generated on 21/08/2009