2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > Kayaking 200M >


    Kayaking 200M    
 
Final Round
 

  Division F01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Osmond, Heather Elaine 24 West Midlands F 0 2 01:21.12 F01 01:17.44 1st
Jelly, Stella May 15 West Midlands F 0 3 01:28.28 F01 01:21.41 2nd
Russ, Jade 24 West Midlands F 0 4 01:28.85 F01 01:21.69 3rd
Smith, Kathryn 27 West Midlands F 0 5 02:27.94 F01 01:29.81 4th
 


  Division M01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Richardson, Brendon 27 East Midlands M 0 2 01:01.66 M01 01:00.65 1st
Bentley, Cameron 12 West Midlands M 0 5 01:13.09 M01 01:15.71 2nd
Williams, Andrew 37 Wales M 0 1 01:21.88 M01 01:21.62 3rd
 


  Division M02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Littler, Joshua 16 West Midlands M 0 3 01:14.25 M02 01:12.94 1st
Harley, Neil 27 Southern M 0 5 01:18.63 M02 01:14.13 2nd
Roberts, Zachary 17 West Midlands M 0 2 01:22.63 M02 01:19.35 3rd
Phibben, Robert 13 Wales M 0 5 01:20.31 M02 01:23.28 4th
 


  Division M03  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Wood, Richard James Henry 26 West Midlands M 0 4 01:27.25 M03 01:21.47 1st
Jackson, Thomas 20 East Midlands M 0 2 01:26.75 M03 01:24.54 2nd
Beynon, Stephen Howard 21 Wales M 0 4 01:31.91 M03 01:30.34 3rd
Wilson, Carl 22 West Midlands M 0 6 01:38.25 M03 01:22.13 4th
 


  Division M04  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
O'Mally, Jamie 19 Scotland West M 0 3 01:52.65 M04 01:43.56 1st
Smith, Arran 19 Scotland West M 0 4 01:49.37 M04 01:44.28 2nd
Parlane, Craig 17 Scotland West M 0 5 01:52.53 M04 01:46.75 3rd
McChrystal, Sean 20 Northern M 0 4 01:55.97 M04 01:50.10 4th
 


  Division M05  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Marsh, Daniel 25 West Midlands M 0 3 02:04.69 M05 01:47.94 1st
Liddle, Steven 21 Northern M 0 3 02:11.66 M05 02:01.08 2nd
Howard, Philip 57 Southern M 0 2 03:22.31 M05 02:56.60 3rd
 


 
Preliminary Round
 

  Division 1  27/07/2009 11:30 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Osmond, Heather Elaine 24 West Midlands F 0 2 01:48.68 1 01:21.12
Jelly, Stella May 15 West Midlands F 0 3 01:27.69 1 01:28.28
Russ, Jade 24 West Midlands F 0 4 01:33.30 1 01:28.85
Smith, Kathryn 27 West Midlands F 0 5 02:19.00 1 02:27.94
 


  Division 3  27/07/2009 11:40 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
O'Mally, Jamie 19 Scotland West M 0 3 04:03.60 3 01:52.65
Smith, Arran 19 Scotland West M 0 4 04:20.00 3 01:49.37
Parlane, Craig 17 Scotland West M 0 5 05:22.80 3 01:52.53
Howard, Philip 57 Southern M 0 2 04:21.96 3 03:22.31
 


  Division 4  27/07/2009 11:50 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Marsh, Daniel 25 West Midlands M 0 3 01:58.90 4 02:04.69
Harley, Neil 27 Southern M 0 5 02:18.00 4 01:18.63
Jackson, Thomas 20 East Midlands M 0 2 02:13.00 4 01:26.75
Beynon, Stephen Howard 21 Wales M 0 4 01:59.44 4 01:31.91
 


  Division 5  27/07/2009 12:00 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Littler, Joshua 16 West Midlands M 0 3 01:33.11 5 01:14.25
Wood, Richard James Henry 26 West Midlands M 0 4 01:39.37 5 01:27.25
Roberts, Zachary 17 West Midlands M 0 2 01:41.07 5 01:22.63
Phibben, Robert 13 Wales M 0 5 01:45.09 5 01:20.31
 


  Division 6  27/07/2009 12:10 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Richardson, Brendon 27 East Midlands M 0 2 00:59.86 6 01:01.66
Bentley, Cameron 12 West Midlands M 0 5 01:24.40 6 01:13.09
Liddle, Steven 21 Northern M 0 3 00:00.00 6 02:11.66
Williams, Andrew 37 Wales M 0 1 01:25.08 6 01:21.88
Wilson, Carl 22 West Midlands M 0 6 01:26.35 6 01:38.25
McChrystal, Sean 20 Northern M 0 4 00:00.00 6 01:55.97
 


Generated on 21/08/2009