2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > EQ Equestrian Working Trails >


    EQ Equestrian Working Trails    
 
Final Round
 

  Division A2 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Fleisher, Addie 21 Eastern M 15 0 A2 - 01 89.33 1st
McCoy, Lyndsey 24 North West F 39 0 A2 - 01 87.00 2nd
Hunter, Iain Scott 27 Tayside M 45 0 A2 - 01 84.00 3rd
Keeble, Owen 33 Forth Valley M 50 0 A2 - 01 84.00 3rd
Wrate, Kristen 28 Grampian F 25 0 A2 - 01 76.66 5th
Reid, Nicola Jayne 20 Tayside F 43 0 A2 - 01 76.33 6th
Dumbleton, Lynette 24 Forth Valley F 49 0 A2 - 01 64.00 7th
Moug, Jennifer Sarah 22 Tayside F 44 0 A2 - 01 DNS DNS
 


  Division B1 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Collins, Amy Louise 17 Southern F 59 0 B1 - 01 90.66 1st
Rice, Simon 14 North West M 40 0 B1 - 01 90.00 2nd
Longhurst, Daniel 12 East Midlands M 3 0 B1 - 01 88.66 3rd
Barclay, Ruth 12 Grampian F 26 0 B1 - 01 86.00 4th
Wilson, Ellis 15 Scotland West F 52 0 B1 - 01 83.33 5th
Cooper, Derek 21 Scotland West M 53 0 B1 - 01 76.33 6th
 


  Division B1 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Barry, Stephen 41 Eastern M 16 0 B1 - 02 86.66 1st
Morgan, Leanne 30 Scotland West F 54 0 B1 - 02 82.66 2nd
Stocks, Sharon Elizabeth 33 Lothian F 61 0 B1 - 02 78.00 3rd
Foster, Sharon Joyce 45 Eastern F 17 0 B1 - 02 74.00 4th
 


  Division B2 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Folkard, Bradley 15 East Midlands M 5 0 B2 - 01 96.66 1st
Bloxsom, Gage 11 East Midlands M 4 0 B2 - 01 92.00 2nd
Newbury, Chelcie 16 Eastern F 18 0 B2 - 01 84.00 3rd
Foster, Tanika 17 Yorkshire & Humberside F 63 0 B2 - 01 82.00 4th
 


  Division B2 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Whiteford, Susan Wilson 25 Fife F 31 0 B2 - 02 83.66 1st
Smith, Emily Lois 19 East Midlands F 6 0 B2 - 02 76.66 2nd
MacDougall, Emma 23 Scotland West F 55 0 B2 - 02 75.66 3rd
Niven, Melissa Elizabeth 18 Tayside F 46 0 B2 - 02 73.00 4th
 


  Division B2 - 03  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Reilly, Alan 30 Forth Valley M 51 0 B2 - 03 88.66 1st
Wilson, Karen 40 Scotland West F 57 0 B2 - 03 84.66 2nd
Stuart, Mairie 27 Grampian F 28 0 B2 - 03 83.00 3rd
Kinnear, Pauline 37 Fife F 32 0 B2 - 03 82.33 4th
Keith, William 27 Grampian M 27 0 B2 - 03 81.66 5th
Devlin, Stuart Joseph 27 Scotland West M 56 0 B2 - 03 78.33 6th
 


  Division C1 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Taylor, Michelle 15 Fife F 33 0 C1 - 01 75.66 1st
St Louis, Rosie 14 Scotland West F 58 0 C1 - 01 72.00 2nd
Mew, Annabel 12 North West F 41 0 C1 - 01 57.66 3rd
 


  Division C1 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Morris, Josh 16 Tayside M 47 0 C1 - 02 89.00 1st
Skipp, Emily 18 South East F 69 0 C1 - 02 87.00 2nd
Jacques, Matthew William 17 East Midlands M 7 0 C1 - 02 82.66 3rd
Pearson, Sarah 19 Northern F 71 0 C1 - 02 75.66 4th
Wilson, Jennifer 23 Eastern F 19 0 C1 - 02 69.66 5th
Stuckey, Kate 20 Yorkshire & Humberside F 64 0 C1 - 02 55.00 6th
 


  Division C1 - 03  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Paterson-Brown, Alana 22 Fife F 34 0 C1 - 03 77.33 1st
Kazmi, Zahra Hasan 24 Tayside F 48 0 C1 - 03 77.00 2nd
McLean, Miriam 38 Fife F 35 0 C1 - 03 73.33 3rd
Scott, Brian 49 Lothian M 62 0 C1 - 03 66.33 4th
Ward, Clare Louise 41 North West F 42 0 C1 - 03 60.33 5th
Wood, James 39 Fife M 36 0 C1 - 03 59.00 6th
Pearson, Janette 48 Eastern F 20 0 C1 - 03 56.66 7th
Day, Adrian 47 Yorkshire & Humberside M 65 0 C1 - 03 52.00 8th
 


  Division C2 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Kenward, Megan 19 South East F 70 0 C2 - 01 76.33 1st
Walker, Danielle 20 Northern F 72 0 C2 - 01 72.00 2nd
Hudson, Daniel 13 Yorkshire & Humberside M 66 0 C2 - 01 63.66 3rd
Martinwood, Ryan 14 Yorkshire & Humberside M 67 0 C2 - 01 60.33 4th
 


  Division C2 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Knowler, Valerie 49 Eastern F 21 0 C2 - 02 79.33 1st
Collett, Paul 37 East Midlands M 8 0 C2 - 02 79.00 2nd
Stone, Simon 51 Eastern M 23 0 C2 - 02 78.00 3rd
Hunter, Andrew 27 Fife M 37 0 C2 - 02 77.66 4th
Hildreth, Stephen 51 Eastern M 22 0 C2 - 02 75.66 5th
McKenzie, Kier 27 Grampian M 29 0 C2 - 02 65.33 6th
Lee, Philip 46 Southern M 60 0 C2 - 02 60.66 7th
 


Generated on 21/08/2009