2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > Boccia Singles >


    Boccia Singles    
 
Final Round
 

  Division L1-12-15 - CB  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Farrell, Brendan 14 North West M 0 0 L1-12-15 - CB 0 1st
Bloor, Adam Neil 15 North West M 0 0 L1-12-15 - CB 0 2nd
Crowe, Ben 13 Forth Valley M 0 0 L1-12-15 - CB 0 3rd
Sinclair, Alex William 14 North West M 0 0 L1-12-15 - CB 0 4th
 


  Division L1-16-21 CA  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Mercer, Karl 20 Yorkshire & Humberside M 0 0 L1-16-21 CA 0 1st
Foster, Elizabeth 17 East Midlands F 0 0 L1-16-21 CA 0 2nd
Davies, Rhydian Owain 18 Wales M 0 0 L1-16-21 CA 0 3rd
Poole, Ian Stuart 19 North West M 0 0 L1-16-21 CA 0 4th
 


  Division L1-16-21 CB  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Donaldson, Stephen 17 Forth Valley M 0 0 L1-16-21 CB 0 1st
Thomson, David 20 Grampian M 0 0 L1-16-21 CB 0 2nd
Black, George 20 Grampian M 0 0 L1-16-21 CB 0 3rd
Holley, Thomas 19 Eastern M 0 0 L1-16-21 CB 0 4th
 


  Division L1-22-29 CA  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Mason, Richard 23 North West M 0 0 L1-22-29 CA 0 1st
Field, Richard Clive 28 Wales M 0 0 L1-22-29 CA 0 2nd
Hughes, Christopher 23 North West M 0 0 L1-22-29 CA 0 3rd
Bayston, Andrew 26 Yorkshire & Humberside M 0 0 L1-22-29 CA 0 4th
Pointon, Julie 27 North West F 0 0 L1-22-29 CA 0 5th
Speight, Gillian 29 North West F 0 0 L1-22-29 CA 0 6th
 


  Division L1-22-29 CB  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Salvesen, Stephanie 23 Grampian F 0 0 L1-22-29 CB 0 1st
Wilkie, Lisa 24 Lothian F 0 0 L1-22-29 CB 0 2nd
Mathers, Kerry J 25 Grampian F 0 0 L1-22-29 CB 0 3rd
Leyland, Nia 25 North West F 0 0 L1-22-29 CB 0 4th
Bowler, Richard 24 Grampian M 0 0 L1-22-29 CB 0 5th
McBrier, Frankie 24 Grampian M 0 0 L1-22-29 CB 0 6th
Smith, Adam 27 Tayside M 0 0 L1-22-29 CB 0 7th
 


  Division L1-30+ CA  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Johnson, Oliver 30 Wales M 0 0 L1-30+ CA 12 1st
Edwards, Shirley 45 Tayside F 0 0 L1-30+ CA 9 2nd
Gauld, Frances 46 Tayside F 0 0 L1-30+ CA 7 3rd
Meikle, Isabel 46 Tayside F 0 0 L1-30+ CA 6 4th
Gallant, Maurice 41 Grampian M 0 0 L1-30+ CA 6 5th
 


  Division L1-30+ CB1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Brown, Jacky 37 North West F 0 0 L1-30+ CB1 0 1st
Ewen, Trevor 31 Grampian M 0 0 L1-30+ CB1 0 2nd
Green, Melvyn 67 Southern M 0 0 L1-30+ CB1 0 3rd
Bate, Tracey 32 North West F 0 0 L1-30+ CB1 0 4th
Crombie, David Bruce 47 Tayside M 0 0 L1-30+ CB1 0 5th
 


  Division L1-30+ CB2  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Williams, Heather 39 Wales F 0 0 L1-30+ CB2 12 1st
Brown, Nicola 37 North West F 0 0 L1-30+ CB2 9 2nd
Cornwell, Mandy Julia 35 Tayside F 0 0 L1-30+ CB2 9 3rd
Docherty, Annette 44 Tayside F 0 0 L1-30+ CB2 6 4th
Halstuck, Moses 55 Southern M 0 0 L1-30+ CB2 4 5th
 


  Division L1-30+ CB3  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Moore, Karen Lyndsey 33 North West F 0 0 L1-30+ CB3 0 1st
Johnston, Heather 53 Tayside F 0 0 L1-30+ CB3 0 2nd
Mason, Helen Louise 43 Tayside F 0 0 L1-30+ CB3 0 3rd
Johnson, Michael 31 North West M 0 0 L1-30+ CB3 0 4th
Webber, Howard 60 Southern M 0 0 L1-30+ CB3 0 5th
 


  Division L2-12-15 - CB  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Carruthers, Neil 14 Forth Valley M 0 0 L2-12-15 - CB 0 1st
Lake, Ryan 12 Forth Valley M 0 0 L2-12-15 - CB 0 2nd
Napolitano, Toni 15 Scotland West F 0 0 L2-12-15 - CB 0 3rd
 


  Division L2-16-21 - CB1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Duffy, David, Francis 20 Scotland West M 0 0 L2-16-21 - CB1 0 1st
Edwards, Claire 20 Yorkshire & Humberside F 0 0 L2-16-21 - CB1 0 2nd
Davies, Sarah 16 North West F 0 0 L2-16-21 - CB1 0 3rd
Fowler, Richard 16 North West M 0 0 L2-16-21 - CB1 0 4th
 


  Division L2-16-21 - CB2  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
McCallum, Kirsty Elaine 21 Lothian F 0 0 L2-16-21 - CB2 0 1st
George, Lucy Louise 20 Wales F 0 0 L2-16-21 - CB2 0 2nd
Platt, Thomas 18 North West M 0 0 L2-16-21 - CB2 0 3rd
Hayes, Louise 17 Scotland West F 0 0 L2-16-21 - CB2 0 4th
 


  Division L2-16-21 - CC  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Aitken, Lindsey 16 Lothian F 0 0 L2-16-21 - CC 0 1st
Smith, Becky May 16 Scotland West F 0 0 L2-16-21 - CC 0 2nd
Henderson, Graeme 20 Scotland West M 0 0 L2-16-21 - CC 0 3rd
 


  Division L2-22-29 - CB1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Davies-Smith, Jordan 28 Wales M 0 0 L2-22-29 - CB1 0 1st
Davies, Amy Louise 26 Wales F 0 0 L2-22-29 - CB1 0 2nd
Hynes, Sarah 27 Yorkshire & Humberside F 0 0 L2-22-29 - CB1 0 3rd
Crank, Adam Philip 22 North West M 0 0 L2-22-29 - CB1 0 4th
 


  Division L2-22-29- CB2  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Jeffries, Martin 28 South East M 0 0 L2-22-29- CB2 0 1st
Pedersen, Sonja Louise 29 Wales F 0 0 L2-22-29- CB2 0 1st
Hargreaves, Vicki 23 North West F 0 0 L2-22-29- CB2 0 3rd
Goulder, Mark 27 North West M 0 0 L2-22-29- CB2 0 4th
 


  Division L2-30+ CB1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Pattinson, Ann 56 Yorkshire & Humberside F 0 0 L2-30+ CB1 0 1st
George, Susan A 49 Wales F 0 0 L2-30+ CB1 0 2nd
Bradley, Gordon 55 Yorkshire & Humberside M 0 0 L2-30+ CB1 0 3rd
Currie, Flora 31 Scotland West F 0 0 L2-30+ CB1 0 4th
Betney, Sian 35 North West F 0 0 L2-30+ CB1 0 5th
Glen, Linda 61 Tayside F 0 0 L2-30+ CB1 0 6th
 


  Division L2-30+ CB2  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Ferguson, Campbell 35 Scotland West M 0 0 L2-30+ CB2 0 1st
Jones, Neil 30 North West M 0 0 L2-30+ CB2 0 2nd
Brady, Pat 64 Yorkshire & Humberside F 0 0 L2-30+ CB2 0 3rd
Ding, Stephen 48 Yorkshire & Humberside M 0 0 L2-30+ CB2 0 4th
Campbell, Ann-Marie 45 West Midlands F 0 0 L2-30+ CB2 0 5th
David, Rhian 42 Wales F 0 0 L2-30+ CB2 0 6th
 


  Division L2-30+ CB3  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Jones, Martin 47 West Midlands M 0 0 L2-30+ CB3 0 1st
Ibbetson, Graham 54 Yorkshire & Humberside M 0 0 L2-30+ CB3 0 2nd
Ward, Michelle 30 Yorkshire & Humberside F 0 0 L2-30+ CB3 0 3rd
Vaughan, Anne Rosemary 61 Wales F 0 0 L2-30+ CB3 0 4th
MacDougall, Iain 50 Scotland West M 0 0 L2-30+ CB3 0 5th
McEwan, Neil 36 Fife M 0 0 L2-30+ CB3 0 6th
 


  Division L3 16 - 21 +B1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Strang, Daniel 20 Lothian M 0 0 L3 16 - 21 +B1 0 2nd
Stafford, Adam 17 Yorkshire & Humberside M 0 0 L3 16 - 21 +B1 0 4th
 


  Division L3 16-21 +B1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Slack, Andrew 19 Lothian M 0 0 L3 16-21 +B1 0 1st
Blair, Melissa 18 Northern F 0 0 L3 16-21 +B1 0 3rd
Rees Thomas, Imogen 16 Northern F 0 0 L3 16-21 +B1 0 5th
 


  Division L3 22-29 +B1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Russell, Paul 27 Yorkshire & Humberside M 0 0 L3 22-29 +B1 0 1st
Coe, Tonia 27 Fife F 0 0 L3 22-29 +B1 0 2nd
Hartery, Christopher Robert 25 Wales M 0 0 L3 22-29 +B1 0 3rd
Jones, Helen 27 West Midlands F 0 0 L3 22-29 +B1 0 4th
O'Brien, Alex 22 North West M 0 0 L3 22-29 +B1 0 5th
 


  Division L3 30+ A2  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Taylor, Steven 52 North West M 0 0 L3 30+ A2 0 1st
Mitchell, Mary 56 Highland F 0 0 L3 30+ A2 0 2nd
 


  Division L3 30+A1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Marsh, Dean 41 Northern M 0 0 L3 30+A1 0 1st
Bumford, Paul 47 Wales M 0 0 L3 30+A1 0 2nd
Mitchell, Jean 51 Highland F 0 0 L3 30+A1 0 3rd
Sutherland, Thomas 53 Highland M 0 0 L3 30+A1 0 4th
 


  Division L3 30+A2  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Pells, Miranda 37 Northern F 0 0 L3 30+A2 0 3rd
Mowforth, Jeremy 42 Yorkshire & Humberside M 0 0 L3 30+A2 0 4th
Stephenson, Dawn 36 Wales F 0 0 L3 30+A2 0 5th
 


  Division L3-12-15 C1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Duncan, Lee 13 Forth Valley M 0 0 L3-12-15 C1 0 1st
Beynon, Michael-Huw Mathew 14 Wales M 0 0 L3-12-15 C1 0 2nd
 


  Division L3-30+ CA1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Maclean, Matthew Alister 30 Highland M 0 0 L3-30+ CA1 0 1st
McKenzie, Alan 38 Lothian M 0 0 L3-30+ CA1 0 2nd
McGinty, Eddie 47 Highland M 0 0 L3-30+ CA1 0 3rd
Lonsdale, Jane 47 Yorkshire & Humberside F 0 0 L3-30+ CA1 0 4th
 


  Division L4-22-29 - CC  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Brodie, Steven John 22 Grampian M 0 0 L4-22-29 - CC 0 1st
Stewart, Darren 18 Grampian M 0 0 L4-22-29 - CC 0 2nd
Fraser, Mark 22 South East M 0 0 L4-22-29 - CC 0 3rd
Gray, Simon 24 North West M 0 0 L4-22-29 - CC 0 4th
Hughes, Carol 22 North West F 0 0 L4-22-29 - CC 0 5th
 


  Division L4-30+ CB1  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Kemp, Penny Jennifer 48 Eastern F 0 0 L4-30+ CB1 0 1st
Peacham, Janet 55 South East F 0 0 L4-30+ CB1 0 2nd
Kettlestring, Derek 61 Yorkshire & Humberside M 0 0 L4-30+ CB1 0 3rd
Rowden, Lisa 41 Northern F 0 0 L4-30+ CB1 0 4th
Dunn, Samantha 38 Southern F 0 0 L4-30+ CB1 0 5th
 


  Division L5-16-21 - CB  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Brown, Natasha Melanie 20 Highland F 0 0 L5-16-21 - CB 0 1st
Hallworth, Kellie 20 North West F 0 0 L5-16-21 - CB 0 2nd
Munroe, Adam 14 North West M 0 0 L5-16-21 - CB 0 3rd
 


Generated on 21/08/2009