2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > Scotland West >


    Scotland West    
  Athletes  
 
Name Age Gender Sport
Abercrombie, Jean 43 Female Netball
Adie, David Donald 29 Male Badminton
Alexander, Susan Margaret 36 Female Ten Pin Bowling
Anderson, Stephen 35 Male Indoor Bowls
Andrew, Graeme 19 Male Golf
Arbuckle, Laura 28 Female Aquatics (swimming)
Ashcroft, Christopher 22 Male Football (Soccer) Team
Atuahene, Michael 18 Male Basketball Team
Ballantyne, Archie 55 Male Ten Pin Bowling
Bancroft, Dennis 24 Male Football (Soccer) Team
Barry, James 39 Male Ten Pin Bowling
Beat, Charlene 20 Female Netball
Belton, Lyndsay 23 Female Netball
Black, Cameron 15 Male Judo
Black, Lauren 17 Female Aquatics (swimming)
Black, Rebecca 17 Female Aquatics (swimming)
Bloor, Andrew David 23 Male Athletics/Track & Field
Bowden, Susan Emma 18 Female Badminton
Boyd, Jacqueline 24 Female Basketball Team
Boyle, Katy 16 Female Aquatics (swimming)
Bradie, Jordan 15 Male Athletics/Track & Field
Bradley, Lauren Rae 16 Female Gymnastics (Artistic)
Bradley, Lisa 37 Female Table Tennis
Branscombe, Jackie 39 Female Indoor Bowls
Britton, Mark 36 Male Golf
Brown, John 15 Male Football (Soccer) Team
Brown, Moira Alison 46 Female Athletics/Track & Field
Burns, Andy 49 Male Athletics/Track & Field
Cameron, Catriona 37 Female Netball
Cameron, Charlene 21 Female Football (Soccer) Team
Campbell, Daniel 17 Male Basketball Team
Campbell, Tony 15 Male Athletics/Track & Field
Carr, Michael 45 Male Athletics/Track & Field
Carroll, Paula Joanne 27 Female Aquatics (swimming)
Clark, Anton 15 Male Football (Soccer) Team
Clements, Craig 16 Male Cycling
Cochrane, Katrina 22 Female Badminton
Coia, Stephen 14 Male Aquatics (swimming)
Connelly, Scott 23 Male Aquatics (swimming)
Cooper, Derek 21 Male Equestrian
Cowan, Kevin 16 Male Cycling
Crone, John 23 Male Football (Soccer) Team
Currie, Flora 31 Female Boccia
Currie, James 24 Male Football (Soccer) Team
Cuthbertson, Thomas 18 Male Basketball Team
Daly, David 24 Male Football (Soccer) Team
Daly, Drew Joseph 17 Male Athletics/Track & Field
Dalziel, Stephen William 17 Male Aquatics (swimming)
Davidson, Julie 22 Female Basketball Team
Davidson, Lee Samuel 23 Male Gymnastics (Artistic)
Davidson, Scott 18 Male Aquatics (swimming)
Davitt, John 28 Male Football (Soccer) Team
Dawson, Fiona Mary 28 Female Aquatics (swimming)
Deans, Gary 42 Male Indoor Bowls
Devlin, Stuart Joseph 27 Male Equestrian
Dillon, Chris 36 Male Aquatics (swimming)
Docherty, Cal 15 Male Athletics/Track & Field
Docherty, Gordon 31 Male Aquatics (swimming)
Donnelly, Linda 45 Female Table Tennis
Dougall, Marc 24 Male Football (Soccer) Team
Duffy, Chris 17 Male Basketball Team
Duffy, David, Francis 20 Male Boccia
Duncan, David 53 Male Table Tennis
Dunsmore, Sarah 22 Female Aquatics (swimming)
Elder, Mary 51 Female Netball
Fahey, Siobahn 20 Female Badminton
Farquhar, Edward 15 Male Football (Soccer) Team
Farrah, Yassir 28 Male Aquatics (swimming)
Ferguson, Alan 28 Male Football (Soccer) Team
Ferguson, Campbell 35 Male Boccia
Ferguson, Craig Stewart 21 Male Aquatics (swimming)
Ferrier, Alexander 14 Male Judo
Ferrol, Robert 17 Male Athletics/Track & Field
Finnigan, Linzi Kathryn 23 Female Athletics/Track & Field
Fitzpatrick, John Colin 22 Male Football (Soccer) Team
Fitzsimmons, Geraldine Margaret 46 Female Powerlifting
Fitzsimons, Mary 36 Female Athletics/Track & Field
Fleming, Ashleyann 21 Female Basketball Team
Fleming, Lindsey 18 Female Aquatics (swimming)
Fleming, Stephanie 24 Female Basketball Team
Fotheringham, Debbie 39 Female Indoor Bowls
Fraser, Caroline 28 Female Aquatics (swimming)
Fraser, Paul 19 Male Aquatics (swimming)
Futter, David 29 Male Football (Soccer) Team
Gavin, Leanne 15 Female Athletics/Track & Field
Gemmell, Scott 19 Male Golf
Gilfillan, Lauren 22 Female Aquatics (swimming)
Gillan, Diane Deborah 20 Female Badminton
Gilmour, Irene 44 Female Athletics/Track & Field
Gilmour, Pauline 42 Female Athletics/Track & Field
Gilmour, William Robert_Lewis 31 Male Athletics/Track & Field
Godfrey, David 45 Male Badminton
Gorman, Elaine 31 Female Athletics/Track & Field
Gourley, Matthew 42 Male Ten Pin Bowling
Grant, Janet 55 Female Indoor Bowls
Griffen, Vicki 16 Female Athletics/Track & Field
Guy, Iain 16 Male Aquatics (swimming)
Halley, James 41 Male Indoor Bowls
Halliday, Maude 43 Female Netball
Hamilton, James 41 Male Aquatics (swimming)
Hanlon, Ashley 16 Female Athletics/Track & Field
Hannah, Mark 17 Male Athletics/Track & Field
Harkins, Michael 23 Male Football (Soccer) Team
Harkins, Stewart 16 Male Football (Soccer) Team
Harrison, Andrew 40 Male Indoor Bowls
Hayes, Louise 17 Female Boccia
Henderson, Gary 25 Male Football (Soccer) Team
Henderson, Graeme 20 Male Boccia
Hendrie, Ronnie 42 Male Cycling
Higgins, Annie Louise 14 Female Netball
Hinshelwood, Nicole 14 Female Netball
Hogan, Kevin 20 Male Tennis
Hughes, Carol 35 Female Netball
Hunter, Grant Joseph 17 Male Badminton
Hunter, Kerrie 32 Female Aquatics (swimming)
Hussain, M.Abid 23 Male Basketball Team
Innes, Chris Joseph 39 Male Athletics/Track & Field
Jamieson, Elizabeth 40 Female Cycling
Jardine, Alan 22 Male Aquatics (swimming)
Jenkins, Ian 20 Male Football (Soccer) Team
Johnstone, Claire Heather 22 Female Football (Soccer) Team
Keddie, Russell 25 Male Gymnastics (Artistic)
Keeley, Brian 38 Male Cycling
Keen, Philip 16 Male Athletics/Track & Field
Keenan, Marianne 24 Female Netball
Keenan, Michelle 17 Female Netball
Kelly, Sean 22 Male Football (Soccer) Team
Kennedy, Catherine 23 Female Aquatics (swimming)
Keppie, Nicola Ann 24 Female Aquatics (swimming)
Kerr, John 21 Male Indoor Bowls
Kerr, Justine Proctor 18 Female Football (Soccer) Team
Kiesa, Benie 15 Female Athletics/Track & Field
Kinder, Laura 26 Female Athletics/Track & Field
Kudla, Agniezka 20 Female Basketball Team
Lamont, James 22 Male Football (Soccer) Team
Logue, Rebecca 17 Female Netball
Love, Robert 13 Male Athletics/Track & Field
Lyttle, Karen 38 Female Badminton
MacAuley, Paul 42 Male Table Tennis
MacDonald, Alan 47 Male Table Tennis
MacDougall, Emma 23 Female Equestrian
MacDougall, Iain 50 Male Boccia
Macintyre, Andrew 22 Male Gymnastics (Artistic)
MacKenzie, Alison 20 Female Gymnastics (Artistic)
Mackie, Jonathan 27 Male Gymnastics (Artistic)
MacLiver, Kenneth 45 Male Athletics/Track & Field
MacMillan, Stephen 20 Male Tennis
Macqueen, Calum Adam 19 Male Aquatics (swimming)
Magee, Billy 51 Male Indoor Bowls
Mahomet, John 33 Male Powerlifting
Main, Barry 50 Male Indoor Bowls
Maxwell, John Alan 23 Male Football (Soccer) Team
May, Gordon 41 Male Indoor Bowls
McAuley, Margo 51 Female Indoor Bowls
McCallum, Lisa 15 Female Football (Soccer) Team
McCance, Bernard 47 Male Aquatics (swimming)
McCann, Ross 21 Male Badminton
McCauley, Raymond 30 Male Aquatics (swimming)
McDonald, Stephanie Anne 17 Female Netball
McEwan, Stephen 25 Male Tennis
McFadyen, Layla 23 Female Aquatics (swimming)
McFarlane, Barry 18 Male Basketball Team
McFarlane, Stuart 22 Male Athletics/Track & Field
McGowan, John 24 Male Football (Soccer) Team
McGrandles, Holly 19 Female Netball
McInnes, Leah 19 Female Judo
McIntyre, Tommy 43 Male Football (Soccer) Team
McKechnie, David John. 23 Male Tennis
McKellar, Charlene 20 Female Football (Soccer) Team
McKellar, Sandy 60 Male Boccia
McLaughlan, Laura Mary 30 Female Athletics/Track & Field
McMahon, Calum 20 Male Athletics/Track & Field
McNee, Steven 16 Male Athletics/Track & Field
McQuilkin, Ross Kelso 31 Male Golf
Melia, Elizabeth 47 Female Netball
Melville, Adam 15 Male Aquatics (swimming)
Miller, Lewis Clive 17 Male Aquatics (swimming)
Milligan, Matthew 25 Male Aquatics (swimming)
Moffat, Sylvia 48 Female Powerlifting
Molloy, James 40 Male Football (Soccer) Team
Mooney, Frank 45 Male Football (Soccer) Team
Morgan, Leanne 30 Female Equestrian
Morrow, James 15 Male Football (Soccer) Team
Mould, Christopher 18 Male Golf
Mullin, Barry 26 Male Athletics/Track & Field
Munro, Stewart 22 Male Football (Soccer) Team
Murphy, Margaret 65 Female Indoor Bowls
Murray, Samantha 20 Female Football (Soccer) Team
Napolitano, Toni 15 Female Boccia
Nelson, Gary 39 Male Indoor Bowls
Nicholls, Georgina 15 Female Netball
O'Mally, Jamie 19 Male Kayaking
Orr, Jennifer 14 Female Netball
Palmer, Lee 33 Female Ten Pin Bowling
Parlane, Craig 17 Male Kayaking
Paton, Douglas 33 Male Ten Pin Bowling
Pert, James Patrick Euan 17 Male Badminton
Peters, Leanne 24 Female Cycling
Pickett, Edmond Muir 33 Male Aquatics (swimming)
Proctor, Jade 20 Female Aquatics (swimming)
Pyrah, Michael 17 Male Football (Soccer) Team
Reilly, Eleanor 17 Female Netball
Rennie, Donna 37 Female Ten Pin Bowling
Richardson, Mark Leonard 28 Male Golf
Ritchie, Douglas 24 Male Indoor Bowls
Roach, Jack 15 Male Football (Soccer) Team
Robertson, Cameron W 22 Male Badminton
Rock, Paul 22 Male Indoor Bowls
Rogan, Anthony 18 Male Judo
Rooney, Shannan 16 Female Athletics/Track & Field
Ross, Hugh Grieg 32 Male Ten Pin Bowling
Ross, Jim 57 Male Ten Pin Bowling
Satti, Mary 18 Female Football (Soccer) Team
Scott, Christopher 23 Male Judo
Scott, Ian Alexander 48 Male Indoor Bowls
Shaw,Robbie 14 Male Football (Soccer) Team
Sinclair, Debbie 25 Female Aquatics (swimming)
Singleton, David 15 Male Football (Soccer) Team
Smith, Andrew James 26 Male Judo
Smith, Arran 19 Male Kayaking
Smith, Becky May 16 Female Boccia
Smith, David 22 Male Football (Soccer) Team
Smith, Kevin 16 Male Athletics/Track & Field
Souter, Iain 16 Male Basketball Team
St__Louis, Rosie 14 Female Equestrian
Steel, Laura 17 Female Netball
Stephens, Jamie_Lee 16 Female Basketball Team
Stewart, William 47 Male Indoor Bowls
Taylor, Robert 21 Male Football (Soccer) Team
Taylor, Sarah Jane 16 Female Football (Soccer) Team
Templeton, Gary 26 Male Football (Soccer) Team
Terry,Kyle, 15 Male Athletics/Track & Field
Thompson, Liam 18 Male Basketball Team
Thomson, James 48 Male Indoor Bowls
Thomson, Zoe 16 Female Netball
Tombs, Daniel 27 Male Football (Soccer) Team
Tombs, Michael 29 Male Football (Soccer) Team
Tomkinson, Derek 32 Male Badminton
Trimble, Tracy 33 Female Basketball Team
Waddell, Martin 16 Male Aquatics (swimming)
Walls, George 50 Male Table Tennis
Walsh, Allan 42 Male Cycling
Walton, David 36 Male Athletics/Track & Field
Walton, Edward 37 Male Athletics/Track & Field
Watson, Julie 26 Female Aquatics (swimming)
Watt, Darren Thomas 14 Male Athletics/Track & Field
White, Sandy 31 Male Football (Soccer) Team
Williams, Mitchell 16 Male Aquatics (swimming)
Williamson, Lorna 37 Female Athletics/Track & Field
Wilson, Ellis 15 Female Equestrian
Wilson, Karen 40 Female Equestrian
Wilson, Mark 15 Male Football (Soccer) Team
Young, Wesley 13 Male Football (Soccer) Team
Yuill, Mark 32 Male Football (Soccer) Team
 


  Unified Partners  
 
Name Age Gender Sport
Carr, Ramon 41 Male (unassigned)
 


Generated on 21/08/2009