2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > North West >


    North West    
  Athletes  
 
Name Age Gender Sport
Allen, David 36 Male Aquatics (swimming)
Appleton, Laura 17 Female Gymnastics (Rhythmic)
Audley, Adam James 14 Male Gymnastics (Artistic)
Barnes, Charlotte Emily 21 Female Aquatics (swimming)
Barrow, Christina 19 Female Gymnastics (Artistic)
Barrow, Tammy 21 Female Netball
Bate, Tracey 32 Female Boccia
Bellfield, Mark Gareth 18 Male Football (Soccer) Team
Bellis, Christopher 17 Male Football (Soccer) Team
Bentley, Ian Geoffrey 46 Male Aquatics (swimming)
Berkley, Michelle Denise 33 Female Gymnastics (Artistic)
Betney, Sian 35 Female Boccia
Blocksidge, Cheryl 28 Female Netball
Blocksidge, Martin 34 Male Ten Pin Bowling
Bloor, Adam Neil 15 Male Boccia
Bowyer, Jodie 18 Female Aquatics (swimming)
Broad, Geoff James 41 Male Aquatics (swimming)
Bromley, Jessica Anne 28 Female Table Tennis
Bromley, Victoria April 23 Female Table Tennis
Brown, Jacky 37 Female Boccia
Brown, Nicola 37 Female Boccia
Calvert, Emma 30 Female Aquatics (swimming)
Campbell, John Andrew 18 Male Football (Soccer) Team
Canavan-Daly, Jessica 16 Female Gymnastics (Artistic)
Collina, Bethany 16 Female Gymnastics (Rhythmic)
Condron, Lee James 18 Male Football (Soccer) Team
Conroy, Gerard 18 Male Football (Soccer) Team
Cooper, Elizabeth 14 Female Gymnastics (Artistic)
Cowap, Paul J R 38 Male Football (Soccer) Team
Cowle, Michelle 25 Female Netball
Crank, Adam Philip 22 Male Boccia
Crellin, Tony 36 Male Ten Pin Bowling
Curran, Christine 34 Female Aquatics (swimming)
Daniels, Sean Brian 24 Male Aquatics (swimming)
Davies, Sarah 16 Female Boccia
Dunne, Amanda 31 Female Netball
Earl, Kimberley 29 Female Netball
Edwards, Peter Simon 40 Male Aquatics (swimming)
England, Miriam 34 Female Gymnastics (Artistic)
Estebanez, Kim 24 Female Gymnastics (Rhythmic)
Evans, Matthew 28 Male Aquatics (swimming)
Eyre, Emily 19 Female Badminton
Fairclough, John 42 Male Golf
Fairhurst, Rachel Anna 22 Female Gymnastics (Artistic)
Fantuazzo, Sonia 28 Female Athletics/Track & Field
Farrell, Brendan 14 Male Boccia
Fieldstead, Danielle Marie 26 Female Gymnastics (Artistic)
Flegg, Celia 32 Female Gymnastics (Rhythmic)
Fowler, Richard 16 Male Boccia
Garry, Matthew 17 Male Aquatics (swimming)
Gore, James 20 Male Football (Soccer) Team
Goulder, Mark 27 Male Boccia
Graham, Damian 16 Male Football (Soccer) Team
Gray, Simon 24 Male Boccia
Green, Simon 44 Male Table Tennis
Gresty, Daniel 18 Male Football (Soccer) Team
Haddad, Omar 21 Male Gymnastics (Artistic)
Hall, Jackie 33 Female Ten Pin Bowling
Hall, Katie Jane 12 Female Gymnastics (Artistic)
Hallworth, Kellie 20 Female Boccia
Handley, Neil 22 Male Table Tennis
Hargreaves, Vicki 23 Female Boccia
Harmshaw, Victoria_ 19 Female Aquatics (swimming)
Heath, Kaley Louise 21 Female Aquatics (swimming)
Hichen, Josh 12 Male Gymnastics (Artistic)
Hitchings, Alexander Stuart 17 Male Gymnastics (Artistic)
Hodgson, Craig 22 Male Football (Soccer) Team
Hodkinson, Kathryn Dawn 23 Female Aquatics (swimming)
Hollamby, Scott 20 Male Aquatics (swimming)
Holleran, Stella 26 Female Boccia
Holt, Courtney 15 Male Aquatics (swimming)
Hughes, Carol 22 Female Boccia
Hughes, Christopher 23 Male Boccia
Hughes, Melissa 26 Female Gymnastics (Rhythmic)
Hughes, Michael 21 Male Gymnastics (Artistic)
Hulme, Georgina 32 Female Aquatics (swimming)
Jarvis, Jeffrey John 33 Male Table Tennis
Jervis, Laura 22 Female Aquatics (swimming)
Johnson, Hazel 29 Female Badminton
Johnson, Michael 31 Male Boccia
Jones, Amy 14 Female Gymnastics (Artistic)
Jones, Linda 48 Female Netball
Jones, Neil 31 Male Gymnastics (Artistic)
Jones, Neil 30 Male Boccia
Jones, Tracy Sophie Louise 15 Female Gymnastics (Artistic)
Keegan, David John 34 Male Gymnastics (Artistic)
Kelly, Jamie Peter 20 Male Aquatics (swimming)
Kettle, Aaron 19 Male Aquatics (swimming)
Latham, Paula 30 Female Table Tennis
Law-Bate, Stephen 17 Male Football (Soccer) Team
Legg, Matthew 20 Male Ten Pin Bowling
Lewis, Richard 23 Male Aquatics (swimming)
Leyland, Nia 25 Female Boccia
Littlemore, Lisa 30 Female Gymnastics (Artistic)
Lovell, Rebekah 18 Female Netball
Martin, Felicity Jane 13 Female Gymnastics (Rhythmic)
Martin, William_ 17 Male Football (Soccer) Team
Mason, Richard 23 Male Boccia
Mathers, Sarah 16 Female Netball
McCorkill, Neil 35 Male Aquatics (swimming)
McCoy, Lyndsey 24 Female Equestrian
McCrudden, Jane 39 Female Table Tennis
McQuade, Stephanie 16 Female Aquatics (swimming)
Meakin, Dean 26 Male Gymnastics (Artistic)
Meakin, Harriet 21 Female Gymnastics (Rhythmic)
Mew, Annabel 12 Female Equestrian
Millar, Peter David 17 Male Tennis
Millins, Paul 45 Male Aquatics (swimming)
Mills, Charlene 20 Female Aquatics (swimming)
Mitchell, Ben 22 Male Gymnastics (Artistic)
Mitchell, Billy 12 Male Gymnastics (Artistic)
Moore, Karen Lyndsey 33 Female Boccia
Moran, Richard 16 Male Golf
Morris, Philip Robert 33 Male Football (Soccer) Team
Munroe, Adam 14 Male Boccia
O'Brien, Alex 22 Male Boccia
O'Neill, John 42 Male Football (Soccer) Team
Owen, Elizabeth Mary 44 Female Aquatics (swimming)
Perez, Victoria Andrea 30 Female Gymnastics (Rhythmic)
Perris, Richard John 33 Male Aquatics (swimming)
Philips, Kayleigh Marie 14 Female Gymnastics (Rhythmic)
Pickering, Emma Louise 19 Female Aquatics (swimming)
Pinnington, Liam 16 Male Football (Soccer) Team
Platt, Thomas 18 Male Boccia
Pointon, Julie 27 Female Boccia
Poole, Claire Marie 21 Female Gymnastics (Rhythmic)
Poole, Ian Stuart 19 Male Boccia
Potter, Jonathon 26 Male Gymnastics (Artistic)
Price, Gemma Elizabeth 19 Female Gymnastics (Rhythmic)
Rainford, Joseph 27 Male Ten Pin Bowling
Rice, Simon 14 Male Equestrian
Riley, Scott 18 Male Football (Soccer) Team
Rimmer, Malcolm 50 Male Football (Soccer) Team
Robertson, Kirsty Eleanor 14 Female Gymnastics (Rhythmic)
Roche, Rachel 38 Female Gymnastics (Artistic)
Roscaleer, Katie 18 Female Gymnastics (Rhythmic)
Salad, Thomas 18 Male Football (Soccer) Team
Scott, David John 33 Male Gymnastics (Artistic)
Scragg, Victoria 17 Female Gymnastics (Rhythmic)
Shard, Casey-Leigh 16 Female Gymnastics (Rhythmic)
Shard, Kemlyn Philip Michael 19 Male Athletics/Track & Field
Simpson, Helen 38 Female Table Tennis
Sinclair, Alex William 14 Male Boccia
Sloane, Philippa 40 Female Gymnastics (Rhythmic)
Smith, Jacqueline 47 Female Table Tennis
Snape, Ellis 16 Male Football (Soccer) Team
Sokol, Natalie 21 Female Gymnastics (Rhythmic)
Speight, Gillian 29 Female Boccia
Spencer, Ian 40 Male Table Tennis
Stoneley, Nadia 35 Female Table Tennis
Sutcliffe, Ellie 20 Female Aquatics (swimming)
Taylor, Andrew Lindsay 31 Male Gymnastics (Artistic)
Taylor, Anthony Arthur 48 Male Equestrian
Taylor, Joseph 18 Male Football (Soccer) Team
Taylor, Ricky 20 Male Gymnastics (Artistic)
Taylor, Steven 52 Male Boccia
Tew, Billy 10 Male Gymnastics (Artistic)
Thompson, Adam Christopher 21 Male Table Tennis
Tomlinson, Howard 33 Male Table Tennis
Towers, Isaac 10 Male Gymnastics (Artistic)
Turner, Jenny 38 Female Table Tennis
Walker, Jamie 32 Male Aquatics (swimming)
Ward, Clare Louise 41 Female Equestrian
Whalley, Cyril 51 Male Golf
Whalley, Lauren 11 Female Gymnastics (Rhythmic)
Wilding, Jack 13 Male Aquatics (swimming)
Yoxall, Millie 12 Female Gymnastics (Rhythmic)
 


Generated on 21/08/2009