2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > Yorkshire & Humberside >


    Yorkshire & Humberside    
  Athletes  
 
Name Age Gender Sport
Abbas, Israr 26 Male Powerlifting
Allison, Laura Jane 18 Female Gymnastics (Artistic)
Baker, Ben 24 Male Athletics/Track & Field
Balderson, Guy 38 Male Powerlifting
Banks, Steven 17 Male Basketball Team
Barker, Matthew David 29 Male Gymnastics (Artistic)
Barraclough, Joanna 24 Female Gymnastics (Artistic)
Bate, Rachel 37 Female Indoor Bowls
Bayston, Andrew 26 Male Boccia
Beattie, Lewis 12 Male Tennis
Beaumont, Howard 46 Male Ten Pin Bowling
Beaumont, Laura 19 Female Aquatics (swimming)
Beck, Anna 25 Female Aquatics (swimming)
Beck, Katie 25 Female Aquatics (swimming)
Berthe, Philippe 24 Male Football (Soccer) Team
Beverley, Jonathan 23 Male Athletics/Track & Field
Black, Edward 35 Male Football (Soccer) Team
Bland, Philip 21 Male Football (Soccer) Team
Booth, Kimberley 19 Female Ten Pin Bowling
Boughton, Daniel 30 Male Football (Soccer) Team
Bradley, Gordon 55 Male Boccia
Bradley, Jonathan 38 Male Aquatics (swimming)
Brady, Pat 64 Female Boccia
Brennan, Thomas 20 Male Athletics/Track & Field
Brewerton, Joshua 17 Male Powerlifting
Brooke, David 46 Male Indoor Bowls
Brown, Iain Thomas 56 Male Athletics/Track & Field
Brundle, Steven 41 Male Powerlifting
Burdass, Duncan Richard 41 Male Aquatics (swimming)
Burfield, Tanya 32 Female Ten Pin Bowling
Burnett, Robert 41 Male Ten Pin Bowling
Burton, Helen 40 Female Powerlifting
Butterfield, Julian Smith 36 Male Ten Pin Bowling
Campbell, Laura 18 Female Tennis
Cartwright, Colin 38 Male Aquatics (swimming)
Clark, Robert 34 Male Football (Soccer) Team
Clarke, Michael 61 Male Ten Pin Bowling
Clegg, Richard Thomas 38 Male Ten Pin Bowling
Cole, Andrew Gareth 29 Male Athletics/Track & Field
Colley, Suzanne 48 Female Ten Pin Bowling
Collins, Kevin 21 Male Athletics/Track & Field
Connell, Neil 28 Male Football (Soccer) Team
Cooper, Richard James 40 Male Aquatics (swimming)
Costello, Timothy 41 Male Ten Pin Bowling
Coult, Mark Andrew 40 Male Ten Pin Bowling
Crooks, Carl 25 Male Football (Soccer) Team
Crossley, James_ 16 Male Athletics/Track & Field
Cunningham, Graeme 41 Male Ten Pin Bowling
Dale, Ashley 37 Male Aquatics (swimming)
Day, Adrian 47 Male Equestrian
Ding, Stephen 48 Male Boccia
Duffty, Michael 29 Male Aquatics (swimming)
Dutton, Richard 25 Male Athletics/Track & Field
Eastwood, Duncan 36 Male Football (Soccer) Team
Edwards, Claire 20 Female Boccia
Elliott, Adam 24 Male Football (Soccer) Team
Fawcett, Oliver 26 Male Football (Soccer) Team
Flavell, Aidan 15 Male Football (Soccer) Team
Fletcher, Evelyn 59 Female Ten Pin Bowling
Forth, Andrew 30 Male Athletics/Track & Field
Foster, Tanika 17 Female Equestrian
Gallagher, Thomas 16 Male Aquatics (swimming)
Gay, Matthew James 18 Male Aquatics (swimming)
Gorman, Daniel 39 Male Athletics/Track & Field
Guite, Niall 14 Male Basketball Team
Hadfield, Joseph 17 Male Athletics/Track & Field
Halliday, Nigel 43 Male Powerlifting
Hare, Pat Anne 61 Female Indoor Bowls
Harris, Patrick 32 Male Athletics/Track & Field
Hattersley, Megan Clare 19 Female Aquatics (swimming)
Hawthorn, Martin Thomas 26 Male Football (Soccer) Team
Hedley, Oliver 18 Male Basketball Team
Hegarty, Nathan 16 Male Football (Soccer) Team
Hester, Simon 49 Male Aquatics (swimming)
Heywood, Ray 20 Male Athletics/Track & Field
Hindmarch, Steven 48 Male Indoor Bowls
Holdsworth, John 14 Male Football (Soccer) Team
Hope, Gary 24 Male Football (Soccer) Team
Hopkin, Amy Elizabeth 28 Female Gymnastics (Artistic)
Horner, Benjamin 26 Male Golf
Horsfall, James 15 Male Basketball Team
Hudson, Daniel 13 Male Equestrian
Hunt, Jason Edward 36 Male Athletics/Track & Field
Hussain, Basharat 38 Male Football (Soccer) Team
Hutchins, Kevin 36 Male Athletics/Track & Field
Hynes, Sarah 27 Female Boccia
Ibbetson, Graham 54 Male Boccia
Jackson, Aaron 13 Male Aquatics (swimming)
Jasper, Benjamin 14 Male Athletics/Track & Field
Jenkinson, Rachel Mary 29 Female Aquatics (swimming)
Johnson, Karen Gillian 43 Female Athletics/Track & Field
Jowett, Jane Louise 30 Female Ten Pin Bowling
Jowett, John 49 Male Ten Pin Bowling
Karaba, Heidi Jo 38 Female Powerlifting
Kershaw, Christopher 41 Male Aquatics (swimming)
Kettlestring, Derek 61 Male Boccia
Knights, Mark 32 Male Football (Soccer) Team
Lake, William 11 Male Football (Soccer) Team
Leary, Mandy 27 Female Indoor Bowls
Lee, Arvon 55 Male Powerlifting
Lightowler, Richard 17 Male Basketball Team
Lindsay, Emma 15 Female Tennis
Littler, Kenneth 52 Male Football (Soccer) Team
Long, Anthony 29 Male Aquatics (swimming)
Long, Cameron 16 Male Tennis
Longden, Heather 14 Female Athletics/Track & Field
Lonsdale, Jane 47 Female Boccia
Lunt, Charles 17 Male Athletics/Track & Field
MacDonald, Jonathon 23 Male Athletics/Track & Field
Mahoney, Ben 35 Male Powerlifting
Mann, Nicholas James 20 Male Athletics/Track & Field
Manousios, Lucas Adam 28 Male Football (Soccer) Team
Marks, Elliott 12 Male Football (Soccer) Team
Martin, Robert 26 Male Aquatics (swimming)
Martinwood, Ryan 14 Male Equestrian
Mason, Christopher 19 Male Athletics/Track & Field
Mason, Guy 22 Male Football (Soccer) Team
Mathur, Steven 26 Male Football (Soccer) Team
McCallum, Neil Duncan 38 Male Athletics/Track & Field
McInnes, Samantha 40 Female Athletics/Track & Field
McKee, Paul 49 Male Powerlifting
McLaughlin, Andrew 24 Male Gymnastics (Artistic)
Mercer, Karl 20 Male Boccia
Messenger, Luke 14 Male Football (Soccer) Team
Middleton, Samuel 19 Male Aquatics (swimming)
Midgley, Liam 14 Male Football (Soccer) Team
Moon, Natalie 13 Female Aquatics (swimming)
Moran, Anne Marie 25 Female Athletics/Track & Field
Moran, Daniel 16 Male Football (Soccer) Team
Morgan, Bethany Joy 21 Female Athletics/Track & Field
Morgan, Leslie John 17 Male Basketball Team
Mowforth, Jeremy 42 Male Boccia
Murgatroyd, Phillip 48 Male Aquatics (swimming)
Nicholson, Barry 31 Male Indoor Bowls
Nicholson, Steven 31 Male Indoor Bowls
Nolan, Mary 17 Female Gymnastics (Artistic)
Nolan, Michael 47 Male Athletics/Track & Field
North, John 23 Male Football (Soccer) Team
Norton, Gavin 31 Male Football (Soccer) Team
Ogman, Mark 53 Male Ten Pin Bowling
Parker, James 13 Male Football (Soccer) Team
Parker, John 54 Male Football (Soccer) Team
Parkin, Stephen 44 Male Indoor Bowls
Pattinson, Ann 56 Female Boccia
Permain, Andrew 13 Male Football (Soccer) Team
Perring, Jordan 19 Male Football (Soccer) Team
Pipes, Susan Jennifer 35 Female Gymnastics (Artistic)
Pringle, Kevin 40 Male Powerlifting
Prow, Ken Robert 33 Male Powerlifting
Read, Nigel Patrick 52 Male Cycling
Rhodes, Andrew 39 Male Athletics/Track & Field
Rhodes, Mark 24 Male Golf
Richardson, Carol 49 Female Boccia
Richardson, Luke 9 Male Football (Soccer) Team
Robinson, Benjamin 12 Male Football (Soccer) Team
Rotherham, Kurt 17 Male Aquatics (swimming)
Ruddy, Barbara Louise 40 Female Aquatics (swimming)
Russell, Paul 27 Male Boccia
Samways, Efrem 17 Male Basketball Team
Sands, Martin 26 Male Powerlifting
Sawyer, Hannah 18 Female Tennis
Scaife, Thomas 25 Male Powerlifting
Scott, Jamie 14 Male Gymnastics (Artistic)
Slaughter, Craig David 21 Male Football (Soccer) Team
Smith, Andrew James 45 Male Indoor Bowls
Smith, Phillip 22 Male Aquatics (swimming)
Smith, Steven 26 Male Football (Soccer) Team
Squires, Alexander 24 Male Football (Soccer) Team
Stafford, Adam 17 Male Boccia
Stagg, Joshua 15 Male Athletics/Track & Field
Stephenson, Joshua James 17 Male Aquatics (swimming)
Stocks, Christopher Charles 26 Male Gymnastics (Artistic)
Stoddart, David 18 Male Football (Soccer) Team
Stuckey, Kate 20 Female Equestrian
Stylianou, Paul 18 Male Basketball Team
Swallow, Adrian Barry 36 Male Ten Pin Bowling
Sweeting, John 48 Male Ten Pin Bowling
Tappin, Joseph 19 Male Athletics/Track & Field
Thompson, Alexander 17 Male Aquatics (swimming)
Thompson, Robert James 42 Male Aquatics (swimming)
Thorne, Stephen Kenneth 38 Male Ten Pin Bowling
Tillyard, John 23 Male Football (Soccer) Team
Townsend, Joshua 18 Male Athletics/Track & Field
Waggett, Simon 27 Male Powerlifting
Waite, Marie 43 Female Boccia
Wakefield, Ashley 18 Male Football (Soccer) Team
Wan, Luke Simon James 18 Male Aquatics (swimming)
Ward, Jessica 13 Female Gymnastics (Artistic)
Ward, Michelle 30 Female Boccia
Watkins, Vincent 19 Male Basketball Team
Watson, Sandra 56 Female Ten Pin Bowling
Whetstone, Richard 23 Male Football (Soccer) Team
Whitaker, Katie 31 Female Powerlifting
White, Hannah 16 Female Gymnastics (Artistic)
White, Hilary Lynn 47 Female Ten Pin Bowling
Whittington, Robert Alan 49 Male Aquatics (swimming)
Wilcox, Steven 50 Male Aquatics (swimming)
Williams, Edward 28 Male Athletics/Track & Field
Williams, Lynn 52 Female Powerlifting
Willoughby, Jake 15 Male Football (Soccer) Team
Wilson, Laura Jo 29 Female Aquatics (swimming)
Wilson, Mark 23 Male Aquatics (swimming)
Wilson, Stephen 16 Male Football (Soccer) Team
Windsor, Daryl 16 Male Basketball Team
Wong, Timothy Benjamin 15 Male Aquatics (swimming)
Woodhead, Chris James 25 Male Powerlifting
Wreglesworth, Mathew 20 Male Tennis
 


Generated on 21/08/2009