2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > EQ Horse Care & Knowledge >


    EQ Horse Care & Knowledge    
 
Final Round
 

  Division A1 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Durrance, Christine 21 East Midlands F 2 0 A1 - 01 83 1st
Maton, Georgina 19 Eastern F 11 0 A1 - 01 78 2nd
Bird, Matthew 19 Eastern M 10 0 A1 - 01 71 3rd
Dalley, Matthew 15 East Midlands M 1 0 A1 - 01 67 4th
Charnley, Georgina Kathleen 20 Eastern F 12 0 A1 - 01 59 5th
Wright, Louise Ann 15 Eastern F 9 0 A1 - 01 54 6th
 


  Division A1 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Schofield, Mitchell Paul 42 Eastern M 14 0 A1 - 02 82 1st
Bishop, Helen Elizabeth 37 Eastern F 13 0 A1 - 02 78 2nd
Taylor, Anthony Arthur 48 North West M 38 0 A1 - 02 77 3rd
Keenan, Vicki 23 Grampian F 24 0 A1 - 02 65 4th
Dunsire, Cara 27 Fife F 30 0 A1 - 02 55 5th
 


  Division A2 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Reid, Nicola Jayne 20 Tayside F 43 0 A2 - 01 75 1st
Wrate, Kristen 28 Grampian F 25 0 A2 - 01 71 2nd
Fleisher, Addie 21 Eastern M 15 0 A2 - 01 67 3rd
McCoy, Lyndsey 24 North West F 39 0 A2 - 01 66 4th
Hunter, Iain Scott 27 Tayside M 45 0 A2 - 01 63 5th
Moug, Jennifer Sarah 22 Tayside F 44 0 A2 - 01 52 6th
Dumbleton, Lynette 24 Forth Valley F 49 0 A2 - 01 50 7th
Keeble, Owen 33 Forth Valley M 50 0 A2 - 01 40 8th
 


  Division B1 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Cooper, Derek 21 Scotland West M 53 0 B1 - 01 71 1st
Longhurst, Daniel 12 East Midlands M 3 0 B1 - 01 67 2nd
Collins, Amy Louise 17 Southern F 59 0 B1 - 01 66 3rd
Barclay, Ruth 12 Grampian F 26 0 B1 - 01 63 4th
Wilson, Ellis 15 Scotland West F 52 0 B1 - 01 59 5th
Rice, Simon 14 North West M 40 0 B1 - 01 48 6th
 


  Division B1 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Morgan, Leanne 30 Scotland West F 54 0 B1 - 02 69 1st
Stocks, Sharon Elizabeth 33 Lothian F 61 0 B1 - 02 64 2nd
Foster, Sharon Joyce 45 Eastern F 17 0 B1 - 02 57 3rd
Barry, Stephen 41 Eastern M 16 0 B1 - 02 40 4th
 


  Division B2 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Newbury, Chelcie 16 Eastern F 18 0 B2 - 01 67 1st
Folkard, Bradley 15 East Midlands M 5 0 B2 - 01 59 2nd
Bloxsom, Gage 11 East Midlands M 4 0 B2 - 01 54 3rd
Wilson, Jennifer 23 Eastern F 19 0 B2 - 01 53 4th
Foster, Tanika 17 Yorkshire & Humberside F 63 0 B2 - 01 48 5th
 


  Division B2 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Whiteford, Susan Wilson 25 Fife F 31 0 B2 - 02 80 1st
Niven, Melissa Elizabeth 18 Tayside F 46 0 B2 - 02 75 2nd
Smith, Emily Lois 19 East Midlands F 6 0 B2 - 02 54 3rd
MacDougall, Emma 23 Scotland West F 55 0 B2 - 02 29 4th
 


  Division B2 - 03  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Keith, William 27 Grampian M 27 0 B2 - 03 61 1st
Devlin, Stuart Joseph 27 Scotland West M 56 0 B2 - 03 56 2nd
Reilly, Alan 30 Forth Valley M 51 0 B2 - 03 53 3rd
Kinnear, Pauline 37 Fife F 32 0 B2 - 03 51 4th
Stuart, Mairie 27 Grampian F 28 0 B2 - 03 46 5th
Wilson, Karen 40 Scotland West F 57 0 B2 - 03 21 6th
 


  Division C1 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Taylor, Michelle 15 Fife F 33 80 C1 - 01 78 1st
St Louis, Rosie 14 Scotland West F 58 0 C1 - 01 67 2nd
Mew, Annabel 12 North West F 41 59 C1 - 01 59 3rd
 


  Division C1 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Pearson, Sarah 19 Northern F 71 74 C1 - 02 74 1st
Skipp, Emily 18 South East F 69 72 C1 - 02 72 2nd
Morris, Josh 16 Tayside M 47 0 C1 - 02 63 3rd
Stuckey, Kate 20 Yorkshire & Humberside F 64 63 C1 - 02 63 3rd
Jacques, Matthew William 17 East Midlands M 7 49 C1 - 02 49 5th
 


  Division C1 - 03  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Day, Adrian 47 Yorkshire & Humberside M 65 74 C1 - 03 74 1st
Kazmi, Zahra Hasan 24 Tayside F 48 0 C1 - 03 74 1st
Paterson-Brown, Alana 22 Fife F 34 73 C1 - 03 73 3rd
Ward, Clare Louise 41 North West F 42 73 C1 - 03 73 3rd
Pearson, Janette 48 Eastern F 20 65 C1 - 03 65 5th
Wood, James 39 Fife M 36 64 C1 - 03 64 6th
Scott, Brian 49 Lothian M 62 0 C1 - 03 62 7th
McLean, Miriam 38 Fife F 35 14 C1 - 03 14 8th
 


  Division C2 - 01  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Kenward, Megan 19 South East F 70 0 C2 - 01 75 1st
Walker, Danielle 20 Northern F 72 0 C2 - 01 72 2nd
Martinwood, Ryan 14 Yorkshire & Humberside M 67 0 C2 - 01 58 3rd
Hudson, Daniel 13 Yorkshire & Humberside M 66 0 C2 - 01 39 4th
 


  Division C2 - 02  25/07/2009 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Qualifying score Fin div Final score Place
Knowler, Valerie 49 Eastern F 21 0 C2 - 02 73 1st
Hunter, Andrew 27 Fife M 37 0 C2 - 02 65 2nd
Stone, Simon 51 Eastern M 23 0 C2 - 02 60 3rd
Hildreth, Stephen 51 Eastern M 22 0 C2 - 02 58 4th
Lee, Philip 46 Southern M 60 0 C2 - 02 56 5th
Collett, Paul 37 East Midlands M 8 0 C2 - 02 55 6th
McKenzie, Kier 27 Grampian M 29 0 C2 - 02 17 7th
 


Generated on 21/08/2009