2009 SOGB National Summer Games
25/07/2009 - 31/07/2009
    Generated by GMS 5.6
Registered to: Special Olympics Great Britain
 
 
  you are here > 2009 SOGB National Summer Games > AT 400M Walk >


    AT 400M Walk    
 
Final Round
 

  Division 01  29/07/2009 12:40 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Doggett, Nick 45 East Midlands M 17 6 03:12.24 01 02:53.92 1st
Hale, Fredrick 62 Borders M 3 3 03:05.84 01 02:58.40 2nd
Forth, Andrew 30 Yorkshire & Humberside M 402 2 03:14.13 01 03:02.03 3rd
Roberts, William 62 Wales M 293 5 03:02.28 01 03:02.66 4th
Dryburgh, Annan 21 Highland M 103 4 03:02.00 01 03:21.60 5th
Rennie, Clifford 37 Tayside M 277 7 03:15.10 01 03:22.24 6th
Black, Lawrence 55 Southern M 226 1 04:04.69 01 04:01.73 7th
 


  Division 02  29/07/2009 12:50 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Greenhowe, Daniel 15 Tayside M 272 4 02:07.54 02 02:00.73 1st
MacDonald, John 31 Highland M 113 5 02:24.85 02 02:26.71 2nd
Mustard, Kevin 42 Fife M 62 3 02:41.31 02 02:40.03 3rd
Ledger, James 28 South East M 204 1 02:59.51 02 02:43.57 4th
Dean, Ricky 36 South East M 194 7 02:59.05 02 02:43.71 5th
Williams, Edward 28 Yorkshire & Humberside M 426 2 02:58.78 02 03:12.92 6th
Morris, Neil 65 Wales M 291 6 02:44.39 02 02:27.16 DQ-FOU
 


  Division 03  29/07/2009 12:55 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Jones, Gaynor 50 Wales F 289 5 03:31.14 03 00:00.00
McClure, Coleen 54 East Midlands F 27 2 03:52.00 03 00:00.00
Barron, Monica 27 Tayside F 271 4 03:26.11 03 02:59.70 1st
Al-Nowaihi, Aliya 26 East Midlands F 12 6 03:36.48 03 03:25.38 2nd
Gibson, Jayne 48 East Midlands F 19 3 03:31.69 03 03:31.36 3rd
Gray, Claire 21 East Midlands F 21 7 03:56.85 03 04:03.21 4th
 


  Division 04  29/07/2009 13:05 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Robertson, Wendy 38 Fife F 67 3 03:04.93 04 02:57.67 1st
Williamson, Sharon 46 Tayside F 281 4 03:00.92 04 02:58.47 2nd
Eccles, Nicola 33 Fife F 56 5 03:03.88 04 03:03.15 3rd
Rennie, Angela 35 Tayside F 276 6 03:08.18 04 03:09.33 4th
Jones, Jenny 64 East Midlands F 24 7 03:19.50 04 03:20.10 5th
Mappin, Elizabeth 33 Highland F 115 2 03:14.16 04 02:59.40 DQ-FOU
 


  Division 05  29/07/2009 13:15 status: Finished - official  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Preliminary score Fin div Final score Place
Gentle, Anna 22 Highland F 107 3 02:31.15 05 00:00.00
Spry, Andrea 29 Fife F 69 5 02:29.77 05 02:11.61 1st
Johnson, Karen Gillian 43 Yorkshire & Humberside F 410 4 02:22.84 05 02:20.52 2nd
Lindsay, Dorothy 43 Fife F 58 6 02:42.52 05 02:14.34 DQ-FOU
 


 
Preliminary Round
 

  Division 01  29/07/2009 12:40 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
MacDonald, John 31 Highland M 113 5 03:10.80 01 02:24.85
Hale, Fredrick 62 Borders M 3 3 03:10.00 01 03:05.84
Forth, Andrew 30 Yorkshire & Humberside M 402 2 03:13.00 01 03:14.13
Rennie, Clifford 37 Tayside M 277 7 03:35.00 01 03:15.10
 


  Division 02  29/07/2009 12:50 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Doggett, Nick 45 East Midlands M 17 6 03:03.20 02 03:12.24
Roberts, William 62 Wales M 293 5 02:55.00 02 03:02.28
Dryburgh, Annan 21 Highland M 103 4 03:02.00 02 03:02.00
Williams, Edward 28 Yorkshire & Humberside M 426 2 02:57.00 02 02:58.78
 


  Division 03  29/07/2009 12:55 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Greenhowe, Daniel 15 Tayside M 272 4 02:44.68 03 02:07.54
Mustard, Kevin 42 Fife M 62 3 02:34.00 03 02:41.31
Morris, Neil 65 Wales M 291 6 02:44.00 03 02:44.39
 


  Division 04  29/07/2009 13:05 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Ledger, James 28 South East M 204 1 02:06.50 04 02:59.51
Dean, Ricky 36 South East M 194 7 02:08.00 04 02:59.05
Black, Lawrence 55 Southern M 226 1 00:00.00 04 04:04.69
 


  Division 05  29/07/2009 13:15 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Al-Nowaihi, Aliya 26 East Midlands F 12 6 04:15.00 05 03:36.48
Gray, Claire 21 East Midlands F 21 7 04:39.00 05 03:56.85
Mappin, Elizabeth 33 Highland F 115 2 04:15.00 05 03:14.16
 


  Division 06  27/07/2009 16:05 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
McClure, Coleen 54 East Midlands F 27 2 03:52.10 06 03:52.00
Gibson, Jayne 48 East Midlands F 19 3 03:43.60 06 03:31.69
Rennie, Angela 35 Tayside F 276 6 03:25.10 06 03:08.18
 


  Division 07  27/07/2009 16:10 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Gentle, Anna 22 Highland F 107 3 03:05.40 07 02:31.15
Williamson, Sharon 46 Tayside F 281 4 03:03.96 07 03:00.92
Eccles, Nicola 33 Fife F 56 5 03:08.50 07 03:03.88
Jones, Jenny 64 East Midlands F 24 7 03:13.60 07 03:19.50
 


  Division 08  27/07/2009 16:15 status: Not started  
 
Name Age Delegation Gender Bib Lane Qualifying score Prel div DQ Preliminary Preliminary score
Jones, Gaynor 50 Wales F 289 5 00:00.00 08 03:31.14
Spry, Andrea 29 Fife F 69 5 02:42.00 08 02:29.77
Robertson, Wendy 38 Fife F 67 3 02:52.40 08 03:04.93
Barron, Monica 27 Tayside F 271 4 00:00.00 08 03:26.11
Johnson, Karen Gillian 43 Yorkshire & Humberside F 410 4 02:39.90 08 02:22.84
Lindsay, Dorothy 43 Fife F 58 6 02:24.60 08 02:42.52
 


Generated on 21/08/2009